Városi József Matematika Emlékverseny – 2024.

Március 22-én, pénteken került megrendezésre Tompán a Városi József Matematika Emlékverseny.
Ezzel a versennyel emlékeznek meg a tompai általános iskola fiatalon elhunyt matematika-fizika szakos tanárára.
Intézményünkből tizenegyen jelentkeztek a versenyre első osztálytól a nyolcadik évfolyamig.
Az esemény egy kis várakozás után megnyitóval indult, majd kezdődött a verseny.
Minden évfolyam egy külön terembe vonult. A feladatok megoldására egy óránk volt. Miután végeztünk, az eredményhirdetésig a fogadó iskola tízóraival megkínált bennünket Miután kijavították a feladatokat, a Művelődési ház nagytermében az iskola tanulói műsorral készültek a versenyzőknek. Élvezetes, csoportos táncokat mutattak be.
Ezt követően eredményhirdetésre és a díjak kiosztására került sor.
Iskolánk versenyző tanulói ügyesen szerepeltek, közülük a legeredményesebb Tóth Tamás 6.a osztályos tanuló volt, aki 3. helyezést ért el. (Felkészítő tanára: Karsai Zsuzsanna)

Örültem, hogy jól sikerült a verseny és az ajándékkönyv is nagyon tetszett!
Ezután elkészültek a hagyományos fotók a nyertesekkel, majd hazaindultunk.
Köszönjük tanítóinknak, tanárainknak, a felkészítő munkát!

Tóth Tamás
6.a osztályos tanuló