Segítő szervezetek

Diákönkormányzat
A DÖK minden hónapban tart egy-egy ülést, ahol megbeszéljük az iskolai munkaterv aktuális programjait, feladatait. A felmerült gondokat próbáljuk orvosolni, illetve tolmácsoljuk azokat az iskolavezetésnek.

A Sulirádió hetente egy alkalommal a tanulók zenei műveltségét fejleszti, egyre nagyobb népszerűséggel.

Minden decemberben Suli-diszkót tartunk, melyet a gyerekek évről évre nagy izgalommal várnak.

Segítünk az Szülői munkaközösségnek a farsang előkészítésében és lebonyolításában.

Vezetőségünk folyamatos kapcsolatot tart a városi DÖK-kel.

Az iskolai diákönkormányzat tagjai állandó segítői az iskolai programoknak, rendezvényeknek.

Hagyományosan április végéig /az egész tanévben folyamatosan/ szoktunk papírt gyűjteni, amikor is saját csúcsainkat döntögetjük.

A júniusi küldöttgyűlésen választjuk a DÖK új tisztségviselőit – az osztálytitkárok ajánlásával, illetve önkéntes jelentkezés alapján.

A jelenlegi tisztségviselők:

DÖK-vezető tanár: Mészáros Csaba
Diákvezető: Fekete Blanka 8.c
Titkár: Antoni Réka 8.a
Kultúra- és médiafelelős: Antoni Noémi 8.a

A tanítási év végén – az egyébként is jó hangulatot – egy színvonalas DÖK-nappal fűszerezzük, ahol játékos osztályok közötti vetélkedővel biztosítjuk, hogy tanulóink vidáman kezdjék a nyári szünetet.

Ezek vagyunk mi!

A Szülői Munkaközösség bemutatkozása és programjai:
Szülői Közösség
6400 Kiskunhalas Fazekas Mihály u. 1.
Alapítás éve: 1979.

A Szülői Közösség tevékenységi köre:

• Iskolai rendezvények lebonyolításának segítése
  • Karácsonyi forgatag
  • Családi Sportnap
  • Szülők és Nevelők bálja
  • Farsang
  • Húsvéti forgatag
  • Bankett
  • Az iskola ünnepi dekorációinak elkészítése
  • Az itt tanuló és szociálisan rászoruló diákok támogatása (pl: Cipősdoboz akció Karácsony előtt)
  • Versenyek és különböző iskolai rendezvények szervezésében és lebonyolításában való részvétel
  • Kultúrális tevékenységek támogatása

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekeket kultúrált és igényes környezet vegye körül, nem titkolt szándékkal, hogy ebből ötletet merítve, azokat otthon, családi körben is megvalósítsák, növelve ezáltal az igényességet és az épített környezet iránti felelősséget, annak állag- és értékmegőrzését.

Tanév végén a Szülői Közösség éves munkája alapján két tanulót Közösségi Munkáért elismerésben részesít, vásárlási utalványt ajándékozva az érintett tanulóknak.

Vállalt feladataink köre a tanév egészére kiterjed, melyeket igyekszünk lehetőségeinkhez mérten becsülettel és lelkiismerettel elvégezni, ezzel is példát mutatva gyermekeinknek!

Kovács Ágnes
SZMK elnök

Fazekas Diáksport Egyesület
Az egyesület alapszabálya
Jegyzőkönyv
Aláírási címpéldány

Pályaválasztási tanácsadás
Intézményi pályaválasztási koordinátor:
Tóth Edit

Egyéni tanácsadás igénylése szülő vagy tanuló részéről is lehetséges.

Az egyéni tanácsadáshoz kiskorú tanuló esetén szülői beleegyező nyilatkozat szükséges, mely kérésre/igénybejelentéskor elküldésre kerül.