Galéria

Tankerületi informatika verseny

Két korcsoportban, 4 járásból érkező versenyzőkkel
2024. május 22-én zajlott iskolánkban a tankerületi informatika verseny.
Eredmények:
5-6. évfolyam
I. Nagy Violett Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola
I. Soós Endre Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola
II. Varga Rebeka Kiskőrösi Bem József Általános Iskola
III. Major Mátyás Kiskőrösi Bem József Általános Iskola
7-8. évfolyam
I. Vincze Gábor Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium
II. Lehoczki Bence Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium
III. Suhajda Viki Kiskőrösi Bem József Általános Iskola

Teljes cikk...

IV. Fazekas fotóverseny – eredmények

Idén is megrendezte iskolánk fotóversenyét, mely már az előző években is nagy sikert ért el diákjaink körében.
A beküldött képeket két korcsoportban, három kategóriában pontozta a három tagú zsűri.
A maximálisan elérhető pontszám 90 pont volt.

Az alábbi táblázatban megtekinthetőek az elért pontok.


Alsótagozat – Ember kategória I. helyezett és Fődíjas
Nagy-Pál Zoltán 2.b


Alsó tagozat – Állat kategória I. helyezett
Takács Balázs 4.b


Alsó tagozat – Tájkép kategória I. helyezett
Rádics-Szanyi Levente Zsombor 4.a


Felső tagozat – Ember kategória I. helyezett
Takács Hanna Bíborka 5.a


Felső tagozat – Állat kategória I. helyezett
Török Réka 8.a


Felső tagozat – Tájkép kategória I. helyezett
Gáspár Hanna 8.a


Az összes nevezett kép galériája ide kattintva érhető el!

Gratulálunk minden nevezőnek!

Teljes cikk...

Szüleink munkahelye – témahét

A 2.a osztállyal üzemlátogatáson vettünk részt a Ganzair Kft.-nél, ahol bemutatták a kompresszor működését, megnéztük hogyan irányítják a darut, és a gyerekek beülhettek a targoncába.
A második állomás mindkét osztálynál a Bernáth Lajos Kollégium konyhája volt. Megnéztük a munkaállomásokat, és az üzemi konyha berendezéseit.
A 2.a osztály utolsó napon Petrovics Gábor kertészetében jártunk, ahol körbesétáltunk a hatalmas fóliasátrak között. Megláthattuk saját szemünkkel, hogy milyen sok munka van a növények gondozásával.

A „b” osztályosokkal három munkahelyre látogattunk el. Elsőként a tűzoltóságon jártunk. Itt Lajos bácsi kalauzolt el bennünket a tűzoltóság épületében. Megnézhettük és bele is ülhettünk a tűzoltóautókba, bemutatták azokat az eszközöket, amelyeket a munkájuk során használnak.
Második nap a Bajza utcai ebédlő konyháját, az ott folyó munkát nézhettük meg, természetesen „védőfelszerelésben”. Láthattuk, hogy minden munkafolyamat más-más területen történik.
Utolsó állomásunk a Merkbau üzemébe vezetett. Elsőként elmondták, és bemutatták egy ház építésének menetét, az első lépésektől az utolsóig.

Teljes cikk...

Egy HAB-os kirándulás

Csodás programon vehetett részt május 13-án 24 tanuló a 3-4. évfolyamról.
Budapesten egy Andrássy úti palotába, a HAB-ba (Hungarian Art and Business) kaptunk meghívást,
ahol egy finom HAB-os kakaó elfogyasztása után egy kiállítást nézhettünk meg Vasarely és
Fájó János Kossuth díjas festőművész alkotásaiból. Innen merítettünk mi is ihletet az alkotáshoz.
A mesésen szép környezetben szép munkák születtek.
Közben pazar vendéglátásban volt részünk és maradt időnk egy rövid sétára is a Városligetben.
Mindannyiunk számára felejthetetlen volt ez a nap.

Mester Tiborné

Teljes cikk...

FitKid – Szolnok

Hétvégén Szolnokon rendeztek FitKid versenyt, amelyen ismét remekeltek fitnesses tanulóink.

Egyéniben Dervaderics Emma 2., Takács Hanna Bíborka 6., míg Hirsch Lizi 7. helyezést ért el.
2. osztály duó kategóriában Takács Hanna Bíborka 3. helyen végzett.
Hirsch Lizi 1. osztály nagycsapat kategóriában 1., kiscsapat kategóriában 3.,
BigFree kategóriában 5. helyezett lett.

Gratulálunk!

A napokban kiderül, kik kvalifikálták magukat az idei Európa Kupára,
melynek idén ősszel Bulgária ad otthont.

Teljes cikk...

Tankerületi Matematikaverseny – 2024.

Május 7-én került megrendezésre iskolánkban a Tankerületi Matematikaverseny.
A résztvevők négy járásból érkeztek, így összesen 30 kisdiák vett részt a megmérettetésen.
A versenyen logikai feladatokat oldottak meg a tanulók.
Az eredményhirdetés előtt egy kis műsorral készültünk, ahol mesemondónk és a Fazekasos néptáncosok
– akik megtáncoltatták az érdeklődő versenyzőket is – emelték a rendezvény színvonalát.
Iskolánkból Stír Martin András 2. b osztályos tanuló III. helyezést ért el, felkészítő Ádám-Sike Orsolya.

Ádám-Sike Orsolya

Teljes cikk...

XXIV. Fazekas Kupa Tóth Péter emlékverseny eredményei:

I. korcsoport
Fiúk:
Csapat:
1. Fazekas „A”
2. Fazekas „B”
Egyéni:
2. Vaskó Olivér
3. Majoros Milán
4. Radics Jenő
5. Sója József
6. Vadászi Vajk
Különdíj: Vaskó Olivér, Majoros Milán, Radics Jenő

Lányok:
Csapat:
3. Fazekas
Különdíj: Huszár Kéla, Bor Nóra, Kocsis Kinga

II. korcsoport
Fiúk:
Csapat:
2. Fazekas
Egyéni:
4. Macska Olivér
Különdíj: Macska Olivér, Takács Balázs, Balázs Dzsúlió

Lányok:
Csapat:
3. Fazekas
egyéni:
6. Máté Lenke
Különdíj: Máté Lenke, Szalai Nóra, Váradi Dominika

III.-IV. korcsoport:
Fiúk:
Csapat:
2. Fazekas
egyéni:
6. Majoros Máté
Különdíj: Majoros Máté, Kajdocsi Noel, Mester Benett
Az „Év tornásza”: Kajdocsi Noel

Lányok:
Csapat:
3. Fazekas
Különdíj: Kránicz Anna, Berki Emese, Fejes Lívia

A Halasmédia galériás cikke ide kattintva érhető el.

Gratulálunk!

Teljes cikk...

Háziversenyek az alsó tagozatban

Március hónapban zajlott le az olvasás-szövegértés, helyesírás és matematika háziverseny.
A 2., 3. és 4. osztályos tanulók szép számban mérték össze a tudásukat.

Az alábbi eredmények születtek:

Helyesírási verseny 2.évfolyam
1. Halász Nikolett 2.b
2. Stír Martin 2.b
3. Farkas Kristóf 2.b és Horváth A. Dóra 2.b

Helyesírási verseny 3.évfolyam
1. Becker-Paprika Bíborka 3.a
2. Kocsis Kinga 3.a és Szalai Nóra 3.a
3. Slezák Dávid 3.a

Helyesírási verseny 4. évfolyam
1. Kovács Anett Szofi 4.a
2. Rádics-Szanyi Levente Zsombor 4.a
3. Sándor Bianka 4.b és Tóth Nóra 4.b

Olvasás-szövegértés verseny 3. évfolyam
1. Becker-Paprika Bíborka 3.a
2. Szalai Nóra 3.a
3. Ozsvárt Emma Nárcisz 3.b

Olvasás-szövegértés verseny 4. évfolyam
1. Sándor Bianka 4.b
2. Kovács Anett Szofi 4.a
3. Vanyek Zoltán 4.a

Matematika verseny 2. évfolyam
1. Huszár Kéla Sára 2.a
2. Sipos Levente 2.b
3. Stír Martin András 2.b

Matematika verseny 3. évfolyam
1. Kránicz Janek 3.a
2. Szalai Nóra 3.a
3. Máté Lenke 3.a

Matematika verseny 4. évfolyam
1. Krug Anni 4.a
2. Szűcs István 4.b
3. Sándor Bianka 4.b

Szívből gratulálunk a legjobbaknak és felkészítő nevelőiknek!

Teljes cikk...
back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support