A Szép magyar beszéd verseny

Idén, 2021-ben ez a verseny is átkerült az online térbe. A korábbi hagyományoknak megfelelően 2 fordulóban mérték össze a tudásukat a tanulók. Az első fordulóban felvételt kellett készíteni a választott szöveg felolvasásáról. Az elkészített videót fel kellett tölteni a szervező iskola, a Bibó által megadott címre.

A második fordulóra február 4-én került sor. Ismét az online felületen történt a felolvasás. Az előre megbeszélt időpontban be kellett lépni az ún. beszélgető szobába, ahol a zsűri előtt, „élőben” kellett felolvasni a 30 perccel korábban megkapott kötelező szöveget. Iskolánkat két tanuló képviselte: Mamlecz Laura Zoé 6.a és Magyar Anna 7.a.

A felvételek elkészítésében és a technikai háttér biztosításában Sárosi Albert, Berci bácsi segítette a versenyzőket.

Magyar Anna a területi versenyen a III. helyezést érte el. Felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária.

Szeretettel gratulálunk!