Cikk archívum – 2020. március

ZöldOkos Kupa
2020. március 26., csütörtök

Ismét bejutott a Fazekas a Zöldokos kupa megyei elődöntőjébe!

A ZöldOkos Kupa a Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódó Kárpát-medencei verseny. A többfordulós tudáspróbán felső tagozatos (5-8. osztályos) hazai és határon túli magyar diákok indulhatnak. Az online fordulók kérdései szorosan kapcsolódnak a 2020-as Fenntarthatósági Témahét témáihoz: az energiatakarékossághoz, a klímaváltozáshoz és az egészségneveléshez.
Ebben a tanévben iskolánk több csapattal is nevezett a versenyre! Diákjaink eredményesen szerepeltek az első három internetes fordulón, így összesen 3 csapatunk is tovább jutott a megyei elődöntőbe!
A megyei elődöntőt a kialakult járványhelyzet miatt online rendezik meg, a csapatok március 27-én pénteken, 14-15 óra között tölthetik ki interneten keresztül a feladatokat.

Továbbjutó csapataink:
Sivatagi kaktusz csapat, tagjai: Lakos Larisza, Adroján Imre Alex és Füle Zoltán
Turtles csapat, tagjai: Sztanik Kíra, Kovács Anna és Tislér Anna
És a Balotaszállási Tagintézményünkből az Ökológusok csapata, tagjai: Jójárt Jázmin, Szűcs Anasztázia és Vörös Sára

Gratulálunk nekik és további eredményes versenyzést kívánunk!

Kréta tanulói belépés
2020. március 18., szerda

Kedves Tanulóink!
A Kréta tanulói felületére a
https://klik027804001.e-kreta.hu/
címen tudtok belépni.

Felhasználónév az oktatási azonosítótok, jelszó a születési dátumotok 2000-01-01 formátumban.

Üdvözlettel,
Sárosi Albert, rendszergazda

Távoktatás
2020. március 18., szerda

Tisztelt Szülők, Kedves Tanulóink!

A távoktatással kapcsolatos információk az iskola újonnan létrehozott oldalán érhetőek el.
Az új oldal elérhetősége a következő:
http://etanterem.fazekasiskola.hu/
Itt már megtalálhatók hasznos információk és a továbbiakban is erre az oldalra fognak felkerülni a távoktatással kapcsolatos anyagok.

Tisztelettel,
Sárosi Albert, rendszergazda

Étkezés
2020. március 16., hétfő

Tisztelt Szülők!

Akik bejelentették hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetűként étkezési igényüket, azok március 18. szerdától 10:30-12:30 között saját ételhordóban vihetik el az ebédet a Kuruc vitézek terén levő főzőkonyhán hétfő-péntek között.
A koronavírus fertőzés továbbadásának visszaszorítása érdekében kötelező figyelembe venni az étel kiadását segítő kollégák utasításait!

Polgármesteri Hivatal

Tájékoztató
2020. március 16., hétfő

Tisztelt Szülők!
Kedves Tanulók!
Intézményünkben 2020. március 18-án indul a digitális munkarend.
Akiknek van otthon internet elérése, megfelelő eszköze azok elektronikus úton kapják a feladatokat és a tananyagot.
Számukra mindenképpen szükséges KRÉTA rendszer hozzáférés. Akinek még nincs, azonnal jelezze az osztályfőnökének. A feladatok eléréséhez és a digitális képzésben való részvételhez javasoljuk, hogy a tanulónak (és ha lehet a szülőnek is) gmail-es levelező címe legyen! Amennyiben újonnan készültek ezek, feltétlenül értesítsék róla a gyermekük osztályfőnökét!
A digitális tanulás technikai és módszertani támogatására elindítottunk egy új oldalt. A http://etanterem.fazekasiskola.hu címen folyamatosan frissítve találnak tájékoztatókat, segédleteket. Kérem, hogy rendszeresen figyeljék ezt az oldalt!
A tanulók feladataikat a KRÉTA felület „Házi feladat” funkciójában fogják megtalálni. Segédlet ezen oldalon található.
(Természetesen innen további weboldalakra vezetheti el őket a kijelölt feladat.) Minden alkalommal innen induljanak a feladatok megoldása során!
Kérem, hogy legyenek türelmesek, a rendszer elindítása időigényes, rendszeresen ellenőrizzék gyermeküknek kiosztott feladatokat! Olvassák el támogató oldalainkon található segédleteket! (http://etanterem.fazekasiskola.hu)
Az tájékoztatókat és a segédleteket folyamatosan frissítjük!
Azok a tanulók, akiknek nincs otthon megfelelő feltételük a digitális oktatás fogadásához, a feladatokat írásban kapják meg kinyomtatva. A feladatok péntekenként kerülnek kiszállításra. A kiszállításra került és megoldott feladatokat a borítékokban meg kell őrizni. A visszagyűjtésükre az iskola újranyitásakor kerül majd sor.
Zsanán és Balotaszálláson ezzel kapcsolatban figyeljék az intézmény bejáratánál kifüggesztett hirdetményeket.

Figyelem! Tájékoztatásunk folyamatosan frissül!
Köszönettel: Kárász Péter

Digitális munkarend
2020. március 15., vasárnap

Tisztelt Szülők!

A digitális munkarend szerda reggel kezdődik intézményünkben.
Hétfőn és kedden tanítás nélküli munkanap van az éves munkaterv szerint. (Eredetileg is így terveztük.)
Kérem, hogy szíveskedjenek figyelni itt a weblapon és a KRÉTA rendszerben megjelenő információkat.
Kérem, hogy akinek nincs KRÉTA elérése még jelentkezzen gyermeke osztályfőnökénél!
A digitális oktatás részleteiről, módjáról, eszközeiről részletes tájékoztatót kapnak.
A iskolában maradt holmik, felszerelések elvitelének rendje:
Március 16-án, hétfőn:
9:00 órától – 11:00 óráig 1-4. évfolyam tanulói
14:00 órától – 16:00 óráig 5-8. évfolyam tanulói
Akinek nem szükséges ne jöjjön be az iskolába! A belépés a portán való bejelentkezéssel lehetséges!

Köszönettel: Kárász Péter, intézményvezető

Oktatási munkarend 2020. március 16-tól
2020. március 14., szombat

Tisztelt Szülők!

Intézményünkben március 16-tól, a Kormány rendelkezéseinek megfelelően, tantermen kívüli digitális oktatási munkarend kerül bevezetésre.
Későbbiekben további tájékoztatást fogunk kiadni a részletekről.

Kárász Péter, intézményvezető

A koronavírus miatt elrendelt vészhelyzetről
2020. március 14., szombat

Tisztelt Szülők/Gondviselők!

A Kormány 40/2020. (III.11.) sz. Korm. rendeletével vészhelyzet kihirdetéséről rendelkezett. A foganatosított intézkedések érintik intézményünket is. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az új koronavírus kapcsán kialakult helyzetre való tekintettel az alábbiakról tájékoztatja Önöket:
Jelenleg Magyarországon az Operatív Törzs tájékoztatása szerint egyelőre elkülönült, egyedi esetek vannak, így jelenleg is legfontosabb feladatunk a megelőzés, a járvány továbbterjedésének, a járványgócok kialakulásának megakadályozása.
Ahhoz, hogy ilyen típusú járványgócok hazai köznevelési intézményekben ne alakulhassanak ki, kiemelten felkérjük Önöket az alábbiak betartására:

A megelőzés első és legfontosabb lépése a személyi higiéniás szabályok betartása. Ennek egyik legfontosabb eszköze – főleg kisgyerekek esetében – a rendszeres és kézmosószerrel negyven másodpercen keresztül történő, hatékony kézmosás. Ennek módjáról a hivatalos kormányzati tájékoztató oldalon elérhetővé tettek egy tájékoztató videót, amely elérhető itt.
Kérjük, hogy a videót mutassa be kiskorú gyermekének, és az azon található mozdulatokat is gyakorolják be közösen a kiskorú gyermekkel. (A gyakori és helyes kézmosás fontosságára az iskolákban is felhívjuk a figyelmet, ez azonban nem pótolhatja az otthoni szülői iránymutatást.)

Kérjük, hogy a fennálló helyzettel kapcsolatban csak megbízható és hiteles forrásokból szerezzen információkat.
Jelenleg Magyarország Kormánya hivatalos tájékoztató oldalt üzemeltet. („Koronavírus tájékoztató oldal”).

Amennyiben akár Önnél, akár kiskorú gyermekénél a koronavírusra utaló tüneteket tapasztalnak, akkor kérjük, hogy telefonon konzultáljanak háziorvosukkal, aki szükség esetén a mentők értesítéséről, és az ezt követő protokoll szerinti intézkedések megtételéről gondoskodni fog. Ezt követően kérjük, amennyiben ilyen eset előfordul, akkor értesítsék a köznevelési intézmény vezetőjét, vagy gyermekük osztályfőnökét is az eseményekről.

Amennyiben koronavírus fertőzés szempontjából kiemelt kockázatú területen jártak, esetleg bizonyítottan koronavírus fertőzéssel diagnosztizált személlyel kerültek kapcsolatba, kérjük, hogy minden esetben a tájékoztatóban foglaltak szerint eljárni szíveskedjenek, azaz:

  • konzultáljanak telefonon a háziorvosukkal,
  • a tünetek lappangási idejének megfelelő (14 nap) időtartamban lehetőleg otthonukat ne hagyják el,
  • amennyiben ezen időszak alatt tüneteket tapasztalnak, akkor szintén a háziorvosukat hívják telefonon, aki a fentiek szerinti eljárás megtételéről gondoskodni fog.

Kérem, hogy az iskolával kapcsolatos információkat innen kövessék nyomon.

Minden fontosabb eseményről részletesen tájékoztatni fogjuk Önöket!

Kárász Péter, intézményvezető

A koronavírussal kapcsolatos hatósági tájékoztatás
2020. március 11., szerda

A koronavírussal kapcsolatos hatósági tájékoztatás.

Nyílt nap leendő elsősöknek
2020. március 2., hétfő

Március 2-án nagy érdeklődés mellett rendeztük meg nyílt napunkat.
Köszönjük a résztvevő szülőknek és gyerekeknek az érdeklődést!
Várjuk őket szeretettel további programjainkra!

A beiratkozásról és a 0. szülői értekezletről kérjük, hogy figyeljük a weblapunkat!

back to top