Cikk archívum – 2020. május

Városi nyári tábor
2020. május 27., szerda

Levél a szülőknek
Jelentkezési lap

Tóth Zoltán ajándéka
2020. május 21., csütörtök

Egykori Fazekasos diákunk Tóth Zoltán, 10 db laptoppal ajándékozta meg intézményünket. Az eszközök átadása csütörtökön a Szilády Áron Gimnázium aulájában zajlott le. A laptopokat rászoruló diákok és pedagógusok kapják a digitális munkarend támogatása céljából.
Köszönjük iskolánk nevében a nemes felajánlást!
A támogatottak kiválasztását a Fazekas Iskoláért Alapítvány kuratóriuma végzi.

Siker a Hebe Világjáró országos levelezőversenyen
2020. május 20., szerda

Kiemelkedően teljesített Ritter Rebeka Aviva 7.b osztályos tanuló a Hebe Kft. által megszervezett Világjáró versenyen, amely négy fordulóból állt. A témák között szerepelt Magyarország erdeinek növény- és állatvilága, David Attenborough munkássága, a tengerek, óceánok élővilága és a környezetvédelem és fenntartható fejlődés kérdésköre is.
Rebeka eredményesen vette az akadályokat, magas színvonalon töltötte ki a feladatokat.
Munkájának eredményeként megszerezte az Országos 5. helyezést!
Szívből gratulálunk neki!

Segítő pedagógus: Kuklis-Kovács Kitti

Országos első helyezést értek el a Honismereti Tanulmányi Versenyen
2020. május 15., péntek

A 3.a osztályból hat kisdiák nevezett be a háromfordulós honismereti versenyre az alsó tagozatról. A kutatómunkára épülő honismereti verseny 7 tantárgy és ismeretkör feladatait tartalmazta: magyar irodalom, történelem, földrajz, környezetismeret, néphagyomány, hungarikumok, feltalálók.

Az országos 1. helyezett tanulók: Csóti Csenge, Ferenczi Csanád, Kiss Olivér, Kránicz Anna, Minda Ádám és Török Kornél

Felkészülésüket segítette: Herczeg Nikolett és Zsoldosné Papp Judit

Országos siker a Mozaik Tanulmányi Versenyen Földrajzból
2020. május 4., hétfő

A Mozaik Tanulmányi Versenyt digitális formában rendezik meg minden tanévben, több tantárgyból is. A megmérettetés 5 fordulóból áll, amit a legjobbaknak egy személyes írásbeli döntő szokott zárni. Ez utóbbi a járványhelyzet miatt idén elmaradt, a helyezéseket az 5 internetes forduló alapján hirdették ki április 25-én!
Iskolánk évek óta eredményesen teljesít ezen a versenyen, nem volt ez másként idén sem!

Eredményeink:
Országos 4. hely: Király Zsófi 7.c
Országos 9. hely (megosztva): Füle Zoltán 8.b, Lakos Larisza 8.a, Petrányi Olivér 8.a
Országos 16. hely: Adorján Imre Alex 8.a

Felkészítő tanár: Kuklis-Kovács Kitti
Szívből gratulálunk a versenyzőknek!

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support