Cikk archívum – 2020. február

Iskolánk a Halas TV műsorán
2020. február 21., péntek

Iskolánk bemutatkozója a Halas TV – Beszéljünk róla című műsorában.

Érdeklődés jelzése a nyílt napra itt!

A Kiskőrösi Tankerület legjobb helyesírója
2020. február 21., péntek

2020. február 17-én a Tompai Szabó Dénes Általános Iskolában gyűltek össze a tankerület legeredményesebb helyesírói.
Macska Dominik 6.a osztályos tanuló a járási győzelem után a tankerületi fordulón is megmutatta felkészültségét, tehetségét, s ismét az I. helyen végzett korcsoportjában.

Felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária

Nyílt napok a Fazekasban
2020. február 19., szerda

Március 2-án a leendő elsős szülők (gyermekek) részére tartunk nyílt napot.
A március 3-ai nyílt napot pedig a már itt tanuló diákok szülei részére szervezzük, ahol az első 3 óra látogatható.

Érdeklődés jelzése itt!

Az év utánpótlás sportolója
2020. február 17., hétfő

Macska Dominik 6.a osztályos tanuló az év utánpótlás sportolója! Büszkék vagyunk rá!

Büntetőkkel maradtunk alul
2020. február 17., hétfő

Telt ház előtt játszhattak labdarúgóink a Rákóczi Hadnagya Kupa bronzmeccsén a Dékáni Szakgimnázium sportcsarnokában a „nagy” Rákóczi Kupa utolsó versenynapján. Előzetesen tíz csapat nevezett a 2020-as sorozatra és a selejtezők eredményes megvívása után játszhattunk kisdöntőt a kiskunmajsai Arany János Általános Iskola együttesével. Az első gólt ők szerezték, majd gyorsan sikerült az egyenlítés, sőt a vezetés is a miénk volt. A finisben aztán egalizáltak a majsaiak, így 2-2-vel zárult a párharc. Következtek a büntetők! Ebben, 3-2 arányban a vendégek bizonyultak jobbnak vagy szerencsésebbnek (!?).

Nyílt nap leendő elsősöknek
2020. február 10., hétfő

2020. március 2-án (hétfő) a Fazekas Mihály Általános Iskola nyílt napra várja a következő évre beiratkozni szándékozó elsősök szüleit!

A részletes programot rövidesen közöljük.

Hitoktatás szülői tájékoztató
2020. február 10., hétfő

A 2020/2021-es tanévben tartandó hitoktatás megszervezésével kapcsolatos szülői tájékoztatónkat 2020. március 2-án, 11:15 órakor tartjuk. Helye az intézmény aulája.

Nyolc mérkőzés hét győzelem
2020. február 8., szombat

A Szilády Áron Református Gimnázium műfüves „buborékja” adott otthont a Bozsik Program Intézményi téli fordulójának. A Fazekas Mihály Általános Iskola két korosztályos csapatot indított. A fiúk mérlege igazán imponáló: nyolc lejátszott mérkőzés, hét győzelem.

Eredmények:
3. korcsoport:
1. Fazekas – Hunyadi (Jánoshalma): 1-0
2. Fazekas – Szent Anna (Jánoshalma): 4-0
3. Fazekas – Balotaszállás: 2-0
4. Fazekas – Felsőváros: 3-1
4. korcsoport:
1. Fazekas – Hunyadi (Jánoshalma): 2-1
2. Fazekas – Szent Anna (Jánoshalma): 3-0
3. Fazekas – Balotaszállás: 3-0
4. Fazekas – Felsőváros: 0-1

Szép magyar beszéd verseny
2020. február 8., szombat

Magyar Anna 6.a osztályos tanuló a területi Szép magyar beszéd versenyen 3. helyezést ért el kiváló szövegértelmezésével, felolvasásával.
Felkészítője: Maglódiné Gärtner Mária

Járási helyesírási verseny
2020. február 8., szombat

Macska Dominik 6.a osztályos tanuló a felkészültségét most egy másik területen is megmutatta. A járási helyesírási versenyen korcsoportjában az első helyen végzett. Felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária