Cikk archívum – 2018. október

Dobogós hely a VI. Ingenium Kupán
2018. október 7., vasárnap

Várakozás felett, remek teljesítményt nyújtott iskolánk labdarúgó válogatottja a II. Rákóczi Katolikus Gimnázium által szervezett hagyományos műfüves focitornán. A körmérkőzéses rendszerű viadalon egyedül a Kecel együttese tudta a mieinket felülmúlni. A számunkra minden eldöntő párharcban 2-2-es döntetlent játszottunk az esélyesebbnek számító Felsővárosi gárdával, de sajnos a gólkülönbség nekik kedvezett.

Végeredmény:

1. Kecel
  2. Felsővárosi Általános Iskola
  3. Fazekas Mihály Általános Iskola
  4. Kertvárosi Általános Iskola
  5. Szent József Katolikus Általános Iskola

Csapatunk tagjai: Vida Tamás, Fődi Márk, Hideg Máté, Drávai Dániel, Gáspár Adrián, Koch Ákos, Vincze Ákos, Vincze László

Menő menza
2018. október 2., kedd

A Segíts Magadon Alapítvány EFOP-1.8.5-17-2017-0035 kódszámú, Menő menzák az iskolában felhíváson nyert pályázata keretében 2018. szeptember 28-án főzőverseny volt a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskolában. Minden osztály szülői közösségének tagjai a korszerű, egészséges táplálkozás elvárásainak megfelelő tízórait készítettek. Az alapanyagokat a pályázat biztosította, de a szülők fantáziájuk és az osztály elvárásai szerint kiegészítették azokat. Az alkotásokból mintát vittek a szakmai zsűrinek, mely külön díjazta az alsó, és külön a felső tagozat által összeállított remekműveket. A projekt 4., egyben utolsó főzőversenye december 15-én lesz a Családi Sportnaphoz kapcsolódva.

Az akadályversenyen az 5-6. évfolyamon a 6.c, a 7-8. évfolyamon pedig a 8.b végzett az első helyen.

Az 5.b osztály különdíjban részesült, mint a legfegyelmezettebb osztály.