Cikk archívum – 2018. május

Tájékoztatás
2018. május 30., szerda

Az iskola területe kerítéssel körülhatárolt. Ez azt jelzi, hogy azon belül nem közterületen tartózkodik, aki bemegy. Tehát ha ezt engedély nélkül, különösen, ha nyitva tartási időn kívül teszi, szabályt sért.
Mivel 2018. május hónapban több rongálás, és sajnos egy baleset is történt az iskola udvarán- hivatalos nyitva tartási időn kívül-, ezért fontosnak tartjuk az udvart használni szándékozók figyelmét felhívni a következőkre.
Aki engedély nélkül a kerítésen belül tartózkodik, azt távozásra felszólíthatja az iskola, a közterület-felügyelet, vagy a rendőrség képviselője.
Felügyeletet csak fél 5-ig biztosítunk. Az iskola Szervezeti és Működési Szabályzata szerint: „Az iskola hivatalos nyitva tartása idején (naponta 7:30 és 16:30 között) az intézmény vezetői közül legalább egy mindig bent van.” Az ezen túli időszakban, vagy ezen belül is engedély nélkül az iskola területén tartózkodók biztonságáért nem vagyunk felelősek. Ha baleset történik, azzal kapcsolatban semmiféle felelősséget nem vállalunk.
Károkozásért feljelentést teszünk. Az elkövetők személyének könnyebb azonosítása érdekében figyelőszolgálatot szerveztünk.
A jogszabályokon túl is van indokunk arra, hogy megértést kérjünk: Minden károkozást, rongálást helyre kell állítanunk, mert tanulóinknak igényes környezetet kívánunk biztosítani. Ez sok pénzbe kerül. Érzelmileg is rosszul érint minket, hogy karbantartó munkatársainknak a munkanapja az itt hagyott szemét és rongálás nyomok eltávolításával kezdődik. Kérjük, ne okozzon ilyen helyzetet.
Kérjük a kedves szülőket, kövessék, gyermekük hova távozik, és felelősségteljesen viselkedik-e. Kérjük azt is, hogy veszélyeztető magatartás észlelése esetén hívják a 06/30/2865-685 telefonszámot. Köszönjük!
Mindez most különösen fontos, mert építési területnek számít az udvarunk, ami különösen balesetveszélyes!

Iskolavezetés

Tankerületi matematika verseny 1. helyezett
2018. május 24., csütörtök

8.osztály csapatverseny: Horváth Noémi, Jáger Tekla és Kádár Laura.

Gratulálunk!

Tankerületi szavalóverseny
2018. május 22., kedd

Óvódától az Olimpiáig – úszóverseny
2018. május 22., kedd

Szentesen került megrendezésre az Óvódától az Olimpiáig elnevezésű utánpótlás verseny. Ezen a megméretésen több mint 500-an álltak rajtkőre.

Eredmények:
Király Anna (5.c):
100 m. hát 1. hely
200 m. hát 1. hely
200 m. gyors 4. hely

Bakró-Nagy Dániel (8.b):
100 m. hát 2. hely
200 m. vegyes 4. hely
200 m. gyors 6. hely
50 m. pille 7. hely

Tankerületi matematika verseny
2018. május 22., kedd

A Tankerületi matematika versenyen a 8. osztályos csapat (Horváth Noémi, Jáger Tekla és Káďár Laura) 1. helyezést ért el.
Gratulálunk!

Arany János: A Fülemile – rajzpályázat
2018. május 18., péntek

A Tompai Szabó Dénes Általános Iskola a Kiskőrösi Tankerületi Verseny döntőjébe jutott felső tagozatos tanulók számára megrendezett rajzpályázatán Arany János: A Fülemile című verséhez készített illusztrációval Madaras Máté 5.b második helyezést ért el.

Tankerületi informatika verseny
2018. május 17., csütörtök

Május 15-én zajlott le a tankerületi informatika verseny.
Tanulóink jól szerepeltek:

2. Csóti Zalán
3. Adorján Imre Alex
4. Lakos Larisza

Gratulálunk!

Országos rajzpályázat díjazottjai a fazekasosok
2018. május 13., vasárnap

2018. május 12-én a Budapesti Történeti Múzeumban rendezték meg a „Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért” című országos rajzpályázat díjátadó ünnepségét. A Város és Faluvédők Szövetségének díjait Ráday Mihály, a Hungaria Nostra elnöke adta át.

A rajzpályázaton a kézműves csoport tanulói különdíjat kaptak:

Hardi Hanna 4.b
Fosztó Nikolett 5.b
Ritter Rebeka Aviva 5.b
Fekete Blanka 5.c
Király Zsófi 5.c
Birgés Zalán
7.a

Felkészítő tanárok: Morvainé Kovács Ibolya, Jakabfi Márta

Járási környezetismereti verseny
2018. május 7., hétfő

A balotaszállási iskola adott helyet a járási környezetismereti versenynek, amelyen csapatunk a 3. helyen végzett.

A csapat tagjai:
Toth Jázmin, Rajmond Kinga és Jósa Milán.
Gratulálunk!

Bókay Árpád Országos Biológiaverseny 2018
2018. május 4., péntek

A verseny témája öt tanuló fantáziáját mozgatta meg ebben a tanévben. A pályamunka megírása és a két feladatlap megoldása több hónapon keresztül komoly munkát igényelt.

Tanulóink sikeresen vették az akadályokat.

Az országos döntő eredménye:
1 korcsoport: Adorján Imre Alex 6.a 3. helyezés
2 korcsoport: Jáger Tekla 8.a 2. helyezés
Lakos Larisza, Maróti Bence és Sztanik Kíra a mezőny második felében végzett.

Felkészítő tanáruk: Vargáné Mészáros Ildikó

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support