Cikk archívum – 2017. november

Diákszimpózium
2017. november 27., hétfő

A Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumban megtartott diákszimpóziumon 2017. november 25.-én a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola tanulói közül 9-en tartottak előadást, mindannyian természettudományos témában, a fizikához kapcsolódva. A két, 7-8. évfolyamos természettudományos szekció eredményhirdetésén fazekasos siker született.

Egyiken Répási Réka és Szakál Réka, másikat Jáger Tekla és Simon Csenge lett első helyezett.

előadó neveelőadásának címe 
Jáger Tekla – Simon Csenge TANULNI A TERMÉSZETTŐL: BIOMIMIKRI
Répási Réka – Szakál Réka TÉVHITEK A TERMÉSZETTUDOMÁNYOS GONDOLKODÁSBAN
 Ardai Aliz – Ritter Rafael HOGYAN FŰTSÜNK? DÖNTÉSEK FELELŐSEN ÉS ÉRZELMI ALAPON
Csapi VandaLEGENDÁK NYOMÁBAN
Fodor Zsombor – Varga DávidELEKTROMOSSÁG A KÖZLEKEDÉSBEN

Mindenkinek szeretettel gratulálunk, aki felkészült, és bemutatójával mind saját magáról, mind iskolánk tehetséggondozó programjáról jó hírt adott az érdeklődő közönségnek.

Köszönjük a versenyzési lehetőséget és a szervezést a Bibó gimnáziumnak, különösen Tóth Piroska tanárnőnek.

A fazekasos diákok felkészítő tanára Nagy-Czirok Lászlóné volt.

Mézes reggeli
2017. november 27., hétfő

A Halas és Környéke Méhészeti Egyesület támogatásával 2017. november 24-én zajlott le iskolánkban az Európai Mézes Reggeli program. Magyarország első alkalommal 2014. november 21-én csatlakozott az Európai Mézes Reggeli programhoz, ekkor az Ország teljes területén összesen 67 iskola csatlakozott a kezdeményezéshez. Ma már 500 helyszínen, közel 100.000 gyerek részvételével tartottak Mézes Reggelit, ahol a helyi méhészegyesületek, termelők és a megyei szaktanácsadók segítségével a gyerekek megismerkedhettek a leggyakoribb hazai mézfajtákkal és meg is kóstolhatták azokat.

A kezdeményezés célja a méhek és az egészséges életmód népszerűsítése, a helyben termelt élelmiszerek megismertetése. Figyelemfelhívás a reggeli fontosságára és az egészséges táplálkozásra, mivel a rossz étkezési szokások gyakran már gyerekkorban kialakulnak.
A program iskolánk ÖKO iskola tevékenységéhez is kapcsolódott.

A mesék útjain
2017. november 23., csütörtök

November 22-én ünneplőbe öltözött gyerekek népesítették be az iskola folyosóját. Izgatottan várták a nagy eseményt, a felsős mesemondók versenyét. 12 tanuló mesélte el az általa választott meséjét. A mesék izgalmas útjain barangoltak, s bemutatták a magyar népmesék gazdag gondolat – és érzelemvilágát. Bebizonyították, hogy ésszel, furfanggal, kitartással sok minden elérhető. Megértettük, hogy a boldog család kiállja a nehézségek próbáját. Láttuk, hogy becsülettel tovább jut az ember. Az ördög is legyőzhető, ha nem futamodunk meg a gondok elől. Az állatmesék szereplői pedig emberi módon cselekedtek.

Többen vidámabb hangvételű mesét választottak, amin a jókat mosolyogtunk.
Csorba Zsuzsanna, Bárkányi Andrea és Tóth Edit tanárnők döntöttek a helyezésekről.
I. Vincze Kristóf 5.c – felkészítő tanára Granyák Linda
II. Bobek Zalán 5.a – felkészítő tanára Granyák Linda
III. Rádi Hanna 6.b – felkészítő tanára Maglódiné Gärtner Mária
Koch Ákos 7.b különdíjban részesült.
Kristóf képviseli iskolánkat december 4-én, a területi versenyen.

Úszás
2017. november 20., hétfő

2017. november 18-19-én Hódmezővásárhelyen zajlott a VI. NATURTEX Kupa a Szegedi Úszó Egylet rendezésében.

Király Anna 5.c osztályos tanuló sikeresen szerepelt ezen a megmérettetésen.

Eredményei:
2. hely: 200 hát
3. hely: 400 vegyes
pontszerző 5. hely: 200 gyors és 100 hát
pontszerző 6. hely: 400 gyors

Gratulálunk!

Második az ötödiken!
2017. november 13., hétfő

Pénteken (november 10.) rendezték a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium műfüves arénájában az V. Ingenium Kupa kispályás labdarúgó tornát. A házigazdák invitálását négy helyi, valamint egy keceli csapat fogadta el. A lebonyolítás körmérkőzéses rendszerben történt, tehát mindenki játszott mindenkivel. Csapatunk egyetlen vereséget szenvedett el, így a 2. helyen végzett a Fazekas.

Eredmények:
1. Fazekas – Felsőváros: 2-4
2. Fazekas – Szent József: 4-2
3. Fazekas – Kecel: 4-0
4. Fazekas – Kertváros: 10-0

Végeredmény:
1. Felsőváros
2. Fazekas
3. Kecel
4. Szent József
5. Kertváros

Csapatunk tagjai: Fődi Márk, Mátó Martin, Fodor Zsombor, Sztojka András, Hideg Máté, Drávai Dániel, Gáspár Adrián, Varga Dávid, Vida Tamás
Gratulálunk!

back to top