Cikk archívum – 2017. április

Szóvarázs
2017. április 27., csütörtök

Április 26-án különleges hangulatú versenyen vehettek részt a prózát szerető diákok. Elgondoltató, humoros, érzelmekkel telített, tragikus sodrású, elgondolkodtató művekkel találkozhattunk. A szöveg megtanulásán túl ki-ki a maga egyéniségét is megmutatta a megszólalása során.

Csendes Sándorné, Vargáné Kiss Éva és Csorba Zsuzsanna értékelték a előadókat.

Helyezettek:

5-6.o.
I. Gaál Zsófia 6.b – felkészítő tanára Granyák Linda
II. Vida Jázmin 5.b – felkészítő tanára Granyák Linda
III. Rádi Hanna 5.b – felkészítő tanára Maglódiné Gärtner Mária

7-8. o.
I. Tóth Anna 8.b – felkészítő tanára Kinsztlerné Lázár Erzsébet
II. Kubus Írisz 7.a – felkészítő tanára Maglódiné Gärtner Mária
III. Mészáros Réka 8.b – felkészítő tanára Kinsztlerné Lázár Erzsébet

Nagy Márk 5.b és Kovács Ármin 5.a osztályos tanulók különdíjban részesültek.
A legeredményesebbek a pénteki területi versenyen is bizonyíthatnak.

XVII. Fazekas-Kupa és XVI. DKMT tornaverseny
2017. április 26., szerda

A XVII. Fazekas-Kupa országos és XVI. DKMT nemzetközi tornaversenyekről a tanulóink 52 érmet szereztek.

Tornászok:
Macska Dominik, Bozóki Dániel, Tislér Ádám, Tislér Bence, Kollár Máté, Máté Koppány, Virág Zétény, Jósa Milán, Vidra Dániel, Ádám levente, Nagy Zsombor Bendegúz, Karai Kristóf, Ifj. Tóth Péter, Kalocsai Martin, Vincze Dániel, Szuromi Zsombor, Csanádi Áron, Csapi Márk, Vincze László, Vincze Ákos, Németh Dominik és Mamlecz Márk

A két verseny alapján a legeredményesebbek:
Macska Dominik
Ifj. Tóth Péter
Nagy-Zsombor Bendegúz
Ádám Levente
Vincze László

Hármas siker a Mozaik Országos Tanulmányi Versenyen
2017. április 25., kedd

Április 8-án rendezték meg Szegeden a Mozaik Tanulmányi Verseny döntőjét. A végső megmérettetésre azokat a tanulókat hívták meg, akik a tanév során kiadott feladatsorokat minimális hibával oldották meg.

A végleges eredmények alapján iskolánk három diákja is dobogós helyet szerzett a döntőben. Okleveleiket és jutalmaikat Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agórában vehették át.

Mészáros Réka fizikából országos 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára Nagy-Czirok Lászlóné. Földrajzból Tóth Anna országos 2. helyezett, míg Tapodi Norman országos 3. helyezett lett. Felkészítő tanáruk Kovács Kitti.

Gratulálunk!

ICA Nemzetközi Térképrajz Verseny
2017. április 10., hétfő

Idén tavasszal rendezte meg az ELTE az “ICA Nemzetközi Térképrajz Verseny” hazai fordulóját, ahol az iskolánkból beküldött munkákból kettő is döntőbe jutott.

Minden, ami körbevesz címmel Kubus Írisz, Rajmond Véda és Répási Réka festménye, és Világsport címmel Fodor Zsombor, Jáger Tekla és Szakál Réka alkotása.

A döntőbe került művek képviselik Magyarországot a Washington D.C-ben megrendezésre kerülő nemzetközi döntőben július 2-7. között!
Szorítsunk nekik közösen!

“Alulteljesítő tehetségek” előadás
2017. április 6., csütörtök

Racsmán Rita pszichológus, pedagógus tartott előadást tehetséggondozással foglalkozó szakembereknek és szülők számára 2017. április 6-án iskolánkban. A résztvevők megismerkedhettek az alulteljesítés okaival, főbb tüneteivel, azonosításával, kutatási eredményekkel és a prevenciós feladatokkal. Az előadást követően esetmegbeszélésre, tapasztalatcserére is sor került.

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support