„Az egészség érték”
2016. március 31., csütörtök

„Az egészség érték” címmel rajzpályázatot hirdetett a kiskunhalasi KEF az óvodás, alsó és felső tagozatos gyerekek részére, melyre több mint 100 pályamű érkezett. A háromtagú zsűri 25 alkotást tartott méltónak arra, hogy elismerésben részesüljön. Ebből 11 díjat a mi iskolánk tanulói kaptak a díjátadó ünnepségen, melyet 2016. március 17-én rendeztek a Közösségek Házában. Vándorkiállítás keretében a zsűrizett alkotásokból készült kiállítás megtekinthető lesz a város összes iskolájában.
Felkészítő pedagógusok: Jeszenszky Péterné, Füstös Edit, Csabankó Kitti, Zsoldosné Papp Judit, Jászai Zoltánné, Jakabfi Márta
Gratulálunk a szép eredményhez és további sok sikert!

„Az egészség érték” rajpályázat díjazottjai a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskolából:
1. Gyenizse Nóra 1.b III.hely 1-2. évfolyam
2. Antóni Réka 3.a I.hely 3-4. évfolyam
3. Ritter Rebeka 3.b különdíj
4. Figura Dorka 3.c III.hely 3-4. évfolyam
5. Gyenizse Rita 3.c III.hely 3-4. évfolyam
6. Répási Dániel 4.a II. hely 3-4. évfolyam
7. Birgés Zalán 5.a különdíj
8. Szőnyi Dorottya 5.b II.hely 5-6. évfolyam
9. Jáger Tekla 6.a I. hely 5-6. évfolyam
10. Szakál Réka 6.a különdíj
11. Simon Csenge 6.b II. hely 5-6. évfolyam

Diákolimpikonok
2016. március 23., szerda

A tornász diákolimpia területi döntőjét Kecskeméten rendezték meg.
Iskolánk tornászai, Tóth Péter tanítványai, Vidra Dániel, Macska Dominik, Jósa Milán, Nagy Zsombor, Rádi Ádám, ifj. Tóth Péter kiválóan versenyezve aranyérmet nyert.
Ennek köszönhetően bejutottak az országos döntőbe, amelyet április 9-én rendeznek Budapesten.
Szívből gratulálunk!

Fit-Dance Bajnokság
2016. március 23., szerda

2016. március 20-án Budapesten került megrendezésre a Fit-Dance Bajnokság.

Eredmények:
II.kcs.: 5. Fekete Blanka
IV.kcs: 3. Stír Nikol
V.kcs. 6-7. Jáger Tekla

Remekül versenyeztek még: Gyenizse Rita, Figura Dorka, Molnár Gréta, Szekeres Dorina és Boda Viktória.

Városi versmondó
2016. március 21., hétfő

2016. március 18- án a Kertvárosi Általános Iskolában rendezték meg a Weöres Sándor szavalóverseny városi fordulóját. Iskolánkat Gaál Zsófia 5.b és Nagy Norbert 8.b osztályos tanulók képviselték.
Zsófi Petőfi Sándor: Szeget szeggel című versével jó hangulatot teremtett a hallgatóság körében.
Norbi a II. helyezést nyerte el Sík Sándor: Virradat a Vágon című versének kiváló előadásáért.

Felkészítő tanáraik: Granyák Linda és Maglódiné Gärtner Mária

Március 15.
2016. március 17., csütörtök

2016. március 15-én ünnepre gyűltünk össze a városi Filmszínházban. Minden évben megemlékezünk a forradalom hőseiről, eseményeiről. A kisebbekben megmaradó emlékek Petőfi, a kokárda, a talpra magyar. A felnőttek emlékeiben a polgári átalakulásért folytatott küzdelem állomásai rögzülnek. A haza élet-halál harca a nemzeti nyelvért, függetlenségért. Ilyen mozaikokból épül fel tudatunkban március 15-e tablója. S ilyen képekből épült fel a mi műsorunk is. Ahogyan mi látjuk a márciusi eseményeket. A kicsik tánca, a nagyok versei, Édes Anna tanárnő beszéde is e gondolat köré épült, mely műsorunk mottója is lett: Áldassék a neved forradalom!

A Halasmédia cikke

Jót gurítottunk!
2016. március 14., hétfő

Március 11-én rendezték a Centrum Sportközpontban a városi bowling csapatbajnokságot az általános iskolás
korosztály számára. Tavaly az utolsó helyen zártuk a megméretést, így idén mindenképpen szerettünk volna
előrelépni. Nos, ez majdnem kiválóra sikerült, ugyanis nagyon sokáig versenyben voltunk az első helyért is.
Végül minimális különbséggel, nyolc fával maradtunk le a Felsővárosi Iskola gárdájától. Csapatunk Györgyi János, Süveges Csanád, Nagy Norbert, Gudmon Olivér összetételben gurított és lett végül ezüstérmes.
Kiemelkedett a csapatból Süveges Csanád, aki végig nagyszerűen “dobott”.

Eredmények:
1. Felsővárosi Általános Iskola 1375 fa
2. Fazekas Mihály Általános Iskola 1367 fa
3. Kertvárosi Általános Iskola 1243 fa
4. Szent József Általános Iskola 1059 fa

Tehetségkutató Természettudományos Diákkonferencia
2016. március 10., csütörtök

Ebben a tanévben különösen sok ügyes tanuló foglalkozik a fizikával kapcsolatos kutatásokkal és versenyekre,
bemutatókra történő felkészüléssel. Most, március 9.-én a Kertvárosi iskola 5. Tehetségkutató Természettudományos Diákkonferencián szereztek elismerést. Két csapat indult.

„Ötletes megoldások a felfedeztető tanulásban” témáját Gudmon Olivér, Mészáros Réka, Tihanyi Janka és Király Kata mutatta be, s ezért a „legeredetibb projekt” címet kapták a zsűritől.

„Fizika, technika és informatika a fenntarthatóság szolgálatában- gyermekszemmel” témájával Fekete Ádám, Gudmon Olivér, Albert Anna, Király Kata, Strausz Dorina és Tóth Anna nyerte el a közönség tetszését.

Versmondók versenye
2016. március 10., csütörtök

2016. március 9-én 30 tanuló vett részt a hagyományos versünnepen.

Helyezések:
5-6.o.:
I. Gaál Zsófia 5.b (felkészítője Granyák Linda)
II. Kubus Írisz 6.a (felkészítője Maglódiné Gärtner Mária)
III. Boda Viktória 5.b (felkészítője Granyák Linda)

7-8.o.
I. Nagy Norbert 8.b (felkészítője Maglódiné Gärtner Mária)
II. Tihanyi Janka 8.a (felkészítője Maglódiné Gärtner Mária)
III. Jeges Roland 7.b ( felkészítője Kinsztlerné Lázár Erzsébet)

Különdíjas: Zseni Szilvia 6.b, aki saját versét adta elő.