TekóDoló sikerek
2016. január 29., péntek

A II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakközépiskola és Gimnázium immár 6. alkalommal hirdetett informatika versenyt az általános iskolák 8. osztályos tanulói számára. A logikai készségeket, ügyességet, kreativitást célzó előzete feladatsorok után a döntőben kép- és szövegszerkesztéssel, valamint prezentációkészítéssel kapcsolatos feladatokat kellett megoldani.
A versenyt iskolánk diákja, Tihanyi Janka 8.a osztályos tanuló nyerte.
Felkészítő tanárai: Sallay Beáta és Tihanyiné Gerencsér Ágnes voltak.
Gratulálunk az eredményhez!

Arany köszöntő
2016. január 28., csütörtök

A Bács-Kiskun Megyei Diáksport Tanács rendezésében az országos döntőkben aranyérmet szerzőket köszöntötték Kecskeméten, a Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskola dísztermében.
Iskolánk két tornászcsapata – amelyekben Vincze Ákos, Baricz Máté, Lukács Péter, Kelle Bence, Vincze László, Györgyi Adrián, Süveges Csanád, Vig Gábor, Németh Dominik Márk, Kádár Zalán, Szalai Ádám, Kádár Leander Lajos kapott helyett – is ott volt a díjátadón.

Gratulálunk!

Kazinczy
2016. január 27., szerda

A Kazinczy versenyt 2016. 01. 20-án rendeztük iskolánkban a magyar kultúra napja tiszteletére.

Helyezések:

7-8. osztályos korcsoport:
1 Nagy Norbert 8.b (Kosztolányi Dezső: Egy és más az írásról)
Felkészítő tanár: Maglódiné Gärtner Mária
2 Mészáros Réka 7.b (Csoóri Sándor: Találkozásaim az anyanyelvvel)
Felkészítő tanár: Kinsztlerné Lázár Erzsébet
3 Tihanyi Janka 8.a (Márai Sándor: A nagy erdőkről és a fenyőkről)
Felkészítő tanár: Maglódiné Gärtner Mária
Különdíjas:
Tóth Anna 7.b (Janikovszky Éva: A könyvekben minden benne van)
Felkészítő tanár: Kinsztlerné Lázár Erzsébet

5-6. osztályos korcsoport:
1 Szőnyi Dorottya 5.a (Podmaniczky Szilárd: Vízen járni nem szabad)
Felkészítő tanár: Granyák Linda
2 Varga Dávid 6.a (Márai Sándor: A fecsegőkről)
Felkészítő tanár: Maglódiné Gärtner Mária
3 Ritter Rafael 6.a (Márai Sándor: Az udvariasságról)
Felkészítő tanár: Maglódiné Gärtner Mária

Gratulálunk a helyezetteknek és felkészítő tanáraiknak.
A városi versenyen, február 4-én Nagy Norbert és Szőnyi Dorottya képviseli iskolánkat.

A madáretető készítő verseny
2016. január 18., hétfő

Nagyon szeretem az állatokat, és nagyon szeretem a környezetismeretet is. Megörültem, amikor az egyik versenyemnél találtam egy kiírást arról, hogy készítsünk madáretetőt. Elhatároztam, hogy indulok ezen a versenyen is. Kigondoltam, hogy milyen legyen. Majd anya segítségét kértem a fúrás, faragásban. Szép színeset akartam, hogy a kismadarak örömmel repüljenek hozzánk, magot csipegetni. Miután elkészültem, lefényképeztük és beküldtük. A Facebookon indult a szavazás, ahol és amelynek eredményeként, a II. helyezést értem el. Kaptam egy oklevelet és egy Karácsonyi kincsestár című könyvet.
Szeretném újra megköszönni Mindenkinek, aki szavazatával segített abban, hogy ezt az eredményt érjem el.
Ritter Rebeka

MA-TEKO-LÓ
2016. január 10., vasárnap

Két tanulónk is díjazott lett a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakközépiskola és Gimnázium általános iskolások részére meghirdetett matematika versenyén. Okleveleiket és ajándékcsomagjukat az iskola karácsonyi ünnepségének keretei között vehették át. A tanulókat Karsai Zsuzsanna készítette fel a versenyre.

Eredmények:
Nagy Norbert 3. hely
Tihanyi Janka 1. hely

Bács-Kiskun Megyei Matematika Verseny
2016. január 10., vasárnap

Mészáros Réka 7.b és Tihanyi Janka 8.a osztályos tanulók vehettek részt a Bács-Kiskun Megyei Matematika Verseny kecskeméti eredményhirdetésén. Janka 8. helyezést, Réka 9. helyezést ért el a megyében.
Felkészítő tanárok: Karsai Zsuzsanna, Tihanyiné Gerencsér Ágnes
Eredményeikhez gratulálunk!

back to top