Sítábor – 2016
2016. február 25., csütörtök

A 2016-os sítábor is Körmöcbányán valósult meg, nagy sikerrel. Többnyire Krahulén, de Donovalyban is síeltünk egy napot. Sütögettünk egy rönkházban, de előbb beavatási szertartáson vettek részt az első alkalommal táborozók. Hazafelé városnézéssel zártunk. Balotaszállási tagintézményünkből is voltak sporttársaink.

Villányi tornaeredmények
2016. február 23., kedd

2016. február 20-án Villányban rendeztek országos meghívásos tornaversenyt.

Eredmények:
I.korcsoport “B” kategória:
Csapat:
1.hely (Vidra Dániel, Jósa Milán,Macska Dominik, Nagy Zsombor Bendegúz, Ifj.Tóth Péter, Rádi Ádám)
II. korcsoport “B” kategória:
Csapat: 1.hely (Karai Kristóf, Burai Bálint, Ádám Levente, Lukács Péter)
III-IV. korcsoport “A” kategória: Csapat: 1.hely (Vincze Ákos, Vincze László, Vígh Gábor, Németh Dominik, Györgyi Adriánn, Süveges Csanád)
Egyéniben nagyon sokan álltak dobogón a fazekasos tanulók közül.
Felkészítők: Tóth Péter, Mészáros Csaba

Hibátlanul a Bozsik tornán!
2016. február 22., hétfő

Minden előzetes várakozást felülmúlva, hibátlanul teljesítménnyel, megnyertük a Bozsik Utánpótlás Labdarúgó Program téli fordulóját a 3. korcsoportban a Szilády Áron Református Gimnáziumban. Ősszel sajnos még sereghajtók voltunk a mezőnyben, azóta azonban rengeteget fejlődött a csapat! Vasárnap nyolc csapat mérkőzött a helyezésekért, előbb a csoportokon belül, majd a helyosztókon. A csoporton belül magabiztos teljesítménnyel felülmúltuk a Kelebia, a Kisszállás, majd a Szent József Iskola gárdáját, így csoportelsők lettünk. A másik csoportban a jánoshalmi együttes menetelt hasonlóan, így velük játszottuk a döntőt. Ott sokáig nagyon egyenlő erők küzdöttek egymás ellen, végül a lefújás előtt néhány másodperccel Varga Dávid “cimbalomszögből” bevette a jánoshalmi kaput. Ezzel megnyertük a finálét és az egész tornát is.

Mérkőzéseink:

• Fazekas – Kelebia: 2-1
  • Fazekas – Kisszállás: 7-0
  • Fazekas – Szent József Iskola: 1-0
    Döntő: Fazekas – Jánoshalma: 1-0

Végső sorrend:

1. Fazekas
  2. Jánoshalma
  3. Kecel
  4. Szent József Iskola
  5. Kelebia
  6. Tompa
  7. Balotaszállás
  8. Kisszállás

Csapattagok: Vida Tamás, Varga Dávid, Sztojka András, Birgés Zalán, Jeges Roland, Hideg Máté, Koch Ákos

Idegen nyelvi vers- és prózamondó verseny
2016. február 15., hétfő

A Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola február 12-én rendezte meg a városi idegen nyelvi vers- és prózamondó versenyt.
Iskolánkat Poljvás Aurél 6.b osztályos tanuló képviselte a Poor Peter Pumpkin című Jan Allison költeménnyel.

Az értékelés három kategóriában zajlott : 1-2., 3-4., és 5-8. évfolyamonként. Aurél sikeresen hozta el a különdíjat.

Debreceni torna sikerek
2016. február 10., szerda

2016. február 6-án Debrecenben rendezték meg a XXIV. Bocskai-Vénkert Kupát, ahol iskolánk tornász csapata is indult.

I.korcsoport „A” kategória:

1. hely: Kiskunhalasi Fazekas Mihály Ált. Isk. (Jósa Milán, Rádi Ádám, Macska Dominik, Vidra Dániel, Tóth Péter)
    Egyéni: 1. Rádi Ádám

II.korcsoport „A” kategória:
4.hely: Kiskunhalasi Fazekas Mihály Ált. Isk. (Lukács Péter, Nagy Zsombor Bendegúz, Karai Kristóf, Ádám Levente, Burai Bálint)

Busók között Mohácson
2016. február 10., szerda

Területi Kazinczy-verseny
2016. február 8., hétfő

A Szép magyar beszéd területi fordulóján 3. helyezést értek el iskolánk diákjai:
az 5-6. osztályosoknál Szőnyi Dorottya 5.a – felkészítő tanára Granyák Linda,
míg a 7-8. osztályosoknál Nagy Norbert 8.b – felkészítő tanára Maglódiné Gärtner Mária.
Gratulálunk.

Fazekas bál 2016
2016. február 5., péntek

Január 30-án szombaton tartottuk hagyományos iskolai bálunkat. Idén a téma Velence volt és vele együtt a karnevál. Közel 200 vendég tisztelte meg ezt a jó hangulatú eseményt, ahol a műsort szülők, pedagógusok és diákok közösen adták. A bál bevételéből iskolánk játékait, játszóterét újítjuk fel.
Köszönjük mindenkinek segítő munkáját és támogatását!
Egy kis ízelítő a műsorból:

Farsangi kiszebáb égetés
2016. február 3., szerda

A farsanghoz kapcsolódó szokás a kiszebáb égetés. Hagyományőrző kezdeményezéssel azt tervezzük, hogy a gondok, bajok, bántok zsákját együtt töltjük meg. Készítünk egy nagy dobozt, amit az iskola folyosóján fogunk elhelyezni. Írjátok fel egy-egy darab a gondotokat, bajotokat, bánatotokat, majd a dobozba belerakva, a báb nyakára rákötve, együtt égetjük el azokat az udvaron, február 12-én délelőtt. Természetesen név nélkül kell írni a cédulákat és az egész kezdeményezést teljes diszkréció övezi.
Vörös Mirella SZMK elnök