Napóra pályázat
2015. március 31., kedd

A Kecskeméti Katona József Gimnázium felhívással fordult Bács- Kiskun Megye valamennyi diákjához.
Napóra készítő pályázat során, bárki, bármilyen technikával készíthetett napórát.

Iskolánkból a következő tanulók válallták ezt a feladatot:

Müller Leila 8.b
Nagy Beatrix, Lintner Adrienn 8.b
Víg Gábor, Tamás Andor 5.b
Szegedi Alex 5.b

Az elkészült pályaműveket 2015. április 18-án a Kecskeméti Planetáriumban mutatják be.

Klasszikus Erdélyi Magyar Irodalom Kárpát-medencei Prózafelolvasó Verseny
2015. március 29., vasárnap

2015. március 27-én rendezték meg a Klasszikus Erdélyi Magyar Irodalom Kárpát-medencei Prózafelolvasó Versenyt.
Ezen a színvonalas versenyen iskolánkat Nagy Norbert 7.b osztályos tanuló képviselte. Az általános iskolások mezőnyébe 17 tanuló nevezett. Nekik Nyírő József Uz Bence című művének egy meghatározott részletét kellett tolmácsolniuk. Norbi ismét megmutatta azon képességét, hogy érti és érzi egy-egy szöveg üzenetét. Az értékeléskor különdíjban részesült.

Felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária

Országos bajnok tornászok
2015. március 27., péntek

Tornászaink 2015.03.20-22-én Budapesten vettek részt a diákolimpiai döntőn.

A II. korcsoport „A” kategóriájában iskolánk csapata I. helyen végzett.
A csapat tagjai: Lukács Péter, Kelle Bence, Földi Bendegúz, Györgyi Adrián, Vincze Ákos, Vincze László, Baricz Máté.

Egyéniben:
Vincze László III. hely
Györgyi Adrián VI.hely

A III.-IV. korcsoport „A” kategóriájában is az előkelő I. helyen végzett iskolánk csapata.
A csapat tagjai: Kádár Zalán, Víg Gábor, Németh Dominik, Kádár Leander Lajos, Szalai Ádám, Süveges Csanád és Urbán Dominik

A I. korcsoport „B” kategóriájában csapatunk 7. helyen végzett.
A csapat tagjai: Rádi Ádám, Jósa Milán, Ádám Levente, Nagy Zsombor Bendegúz, Ifj.Tóth Péter, Vidra Dániel és Macska Dominik

Felkészítők: Tóth Péter, Mészáros Csaba

Dr. Szabó Miklós országos szövegértési verseny
2015. március 25., szerda

A Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium országos szövegértési versenynek adott otthont 2015. március 20-án. Az ország 30 legjobb szövegértője mérte össze tudását.
A verseny három részből állt: I. hangzó szöveghez kapcsolódó feladatlap, II. szövegrészletekhez kapcsolódó feladatsor, III. egy megadott szöveg felolvasása és értelmezése. A zsűri tagjai: dr. Balázs Géza professzor, az ELTE egyetemi tanára, dr. Szabó Miklósné középiskolai magyartanár, Jánossy Gábor, az MLE Olvasásra Nevelés Bizottságának elnöke és Bognár Zoltán bibós magyar-orosz szakos tanár.

Iskolánkat Albert Anna 7.a képviselte, aki az országos mezőnyben a 18. helyezést érte el. Felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária.
Szeretettel gratulálunk!

Városi versmondó verseny
2015. március 25., szerda

A Kiskunhalasi Kertvárosi Általános Iskolában rendezték meg a Weöres Sándor megyei szavalóverseny városi fordulóját 2015. március 20-án.
A 13 szavaló között ott volt iskolánk két tanulója: Maróti Bence 5.a és Nagy Norbert 7.b.
Mindketten kiválóan teljesítettek. Most azonban az 5-8. korcsoportot együtt értékelték, s ez inkább a nagyobbaknak kedvezett.
Az összesítésben Nagy Norbert a III. helyezést érte el. Felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária.
Szeretettel gratulálunk!

Versünnep
2015. március 6., péntek

Március 4-én ismét izgatott diákok népesítették be az EU-termet. Különböző témájú és hangulatú verseket mutattak be a felső tagozatos tanulók. A kisebbeknél 20-an, a nagyobbaknál 11-en vállalták a felkészülést.
Hallhattunk verset az első pogácsáról, Tök Magdáról, a cipőről, az örök dolgokról, az ébredő természetről, az apám kakasáról….és még sorolhatnánk a témákat.
Háromtagú zsűri – Csorba Zsuzsanna, Feketéné Pősz Anett és Gömzsik Péterné tanár néni – döntött a helyezésekről. A verseny meghívott vendége Móczár Istvánné nyugdíjas pedagógus volt.

Eredmények:
5-6. osztály:
I. Maróti Bence 5.a ( felkészítő tanára Maglódiné Gartner Mária)
II. Király Kata 6.a ( felkészítő tanára Mészárosné Farkas Mária)
III. Berecki Martin 6.a ( felkészítő tanára Mészárosné Farkas Mária)

7-8. osztály:
I. Nagy Norbert 7.b ( felkészítő tanára Maglódiné Gartner Mária)
II. Szatmári Dana 8.a ( felkészítő tanára Mészárosné Farkas Mária)
III. Serfőző Éda 8.b ( felkészítő tanára Kinsztlerné Lázár Erzsébet)

Jeges Roland 6.b és Albert Anna 7.a osztályos különdíjban részesült.

Megyebajnok sakkozók
2015. március 3., kedd

2015. február 28-án Kecskeméten rendezték meg a Bács-Kiskun megyei sakk diákolimpiát. Iskolánk csapata 1. helyen végzett, ezzel továbbjutott az országos döntőbe, amelyet április 17-19-én rendeznek meg Szombathelyen.

A csapat tagjai:
Vorák Patrik 6.b
Tapodi Norman 6.b
Király Kata 6.a
Szuromi Vajk 4.b
Karai Kornél 4.b

Gratulálunk és szurkolunk nekik!

Fazekasos arany
2015. március 3., kedd

2015. február 28-án szombaton rendezték Szegeden a torna diákolimpiai országos elődöntőjét, ahol egyértelmű és magabiztos halasi siker született.
A Tóth Péter, Ádám Levente, Rádi Ádám, Vidra Dániel, Jósa Miló, Nagy Zsombor összetételű együttes minden ellenfelét maga mögé utasítva diadalmaskodott és máris bejutott a fővárosi országos döntőbe. Egyéniben is teljes halasi siker született, ugyanis Rádi Ádám első, Ádám Levente második, Tóth Péter harmadik lett Szegeden. A csapatot Tóth Péter készítette fel a diákolimpiára.