XII. Kuchinka Vilmos Úszó Emlékverseny
2015. május 24., vasárnap

A tavaszi évad végén, május 23-án rendezte meg a Kiskunfélegyházi Úszó Egyesület a XII. Kuchinka Vilmos Úszó Emlékversenyt. Hazai és határon túli lányok és fiúk mérték össze úszó tudásokat ezen a napon.
Király Anna (2.c) háromszor is a dobogóra állhatott.

Eredmények:
25 m mell: 2. hely
100 m mell: 2. hely
100 m hát: 2. hely

Városvédő rajzpályázat
2015. május 20., szerda

2015. május 16-án a Város- és Faluvédők Szövetsége „Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért” című rajzpályázatának különdíjait tanulóink a Budavári Palotában, a Történeti Múzeumban vették át Ráday Mihálytól.

Díjazottak:
Rácz Emese 3. b
Endre Csilla 4. b
Kubus Írisz 5. a
Mészáros Réka 6. b

Örök Erdély – Erdély történelmi, néprajzi, természeti, kulturális értékei
2015. május 20., szerda

Iskolánk, a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola 2014-ben pályázott az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Határtalanul elnevezésű erdélyi kirándulásra. (Pályázati azonosító: HAT-14-01-0594) Célunk volt Erdély történelmi, néprajzi, természeti, kulturális értékeinek megismerése. Megvalósításra idén május 5-9-ig került sor. Utunk során eljutottunk Székelyföld szívébe, a Gyergyói-medencében elhelyezkedő Gyergyóújfaluba. A vendéglátó családok nagy szeretettel fogadtak bennünket. Ezt követően innen indultunk minden nap újabb települések megismerésére, a táj bebarangolására. Látogatást tettünk a helyi iskolában, találkoztunk azokkal a diákokkal, akiknek bemutatkozó levelet írtunk. Az esti táncházban már együtt énekeltünk és táncoltunk.

Útvonalunk főbb állomásai: Arad, Déva, Vajdahunyad, Segesvár, Székelyudvarhely, Gyergyóújfalu, Gyergyószentmiklós, Marosvásárhely, Kolozsvár, Korond, Szováta, Sikaszó, Farkaslaka, Súgó-barlang, Pongrácz tető, Békás-szoros, Gyilkos-tó, Medve-tó, Bucsin-hágó, Király-hágó. Nagyon jól éreztük magunkat, rengeteg élménnyel és sok új ismerettel tértünk haza. Jó szívvel ajánljuk, akinek lehetősége van, keresse fel és ismerkedjen meg e gyönyörű vidékkel.

1. osztályos tanulók

Arany-Kupa
2015. május 19., kedd

2015. május 16-án Szegeden rendezték meg az Arany-Kupa tornaversenyt.

Eredmények:

I.korcsoport B.kategória:
Csapat:
1. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola “A” csapata (Vidra Dániel, Nagy Zsombor Bendegúz, Jósa Milán, Ádám Levente, Rádi Ádám, ifj.Tóth Péter)
2. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola “B”csapata (Burai Bálint, Acsai Botond, Karai Kornél, Macska Dominik)

1. hely Rádi Ádám
2. hely Ádám Levente, Macska Dominik és ifj. Tóth Péter

Felkészítő: Tóth Péter

XIV. DKMT Nemzetközi Kupa
2015. május 13., szerda

11-12 évesek:
Összetett:
5. hely Vincze László
6. hely Györgyi Adrián

Talaj:
2. Vincze László

Gyűrű:
1. Vincze László

XV. Fazekas-Kupa 2015.04.24.
2015. május 13., szerda

I.kcs „B” kategória:
Csapat:
1. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola „A” csapata (Rádi Ádám, Jósa Milán, Ádám Levente, Nagy Zsombor Bendegúz, Tóth Péter, Vidra Dániel)
2. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola „B” csapata (Burai Bálint, Acsai Botond, Macska Dominik, Karai Kristóf, Tatics Péter)

1. hely: Rádi Ádám
2. hely: Ádám Levente
3. hely: Tóth Péter
4. hely: Jósa Milán
5. hely: Nagy Zsombor Bendegúz
6. hely: Vidra Dániel

Csapat:
2. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Lukács Péter, Kelle Bence, Földi Bendegúz, Györgyi Adrián, Vincze Ákos, Vincze László, Baricz Máté, Csóti Zalán)

2. hely: Vincze László
5. hely: Györgyi Adrián

III.-IV.kcs „A” kategória
Csapat:
1. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Kádár Zalán, Víg Gábor, Németh Dominik, Kádár Leander Lajos, Szalai Ádám, Süveges Csanád és Urbán Dominik)

1. hely: Kádár Leander Lajos
2. hely: Süveges Csanád
3. hely: Szalai Ádám
4. hely: Vig Gábor
5. hely: Németh Dominik
6. hely: Kádár Zalán

Iskolai tanulmányi versenyek
2015. május 6., szerda

Ebben a tanévben iskolánkban március végén került sor a szokásos helyesírási és matematikai tanulmányi versenyek megrendezésére, melyen ismét születtek szép és elismerésre méltó eredmények.

Az alsó tagozatosok az elsősök kivételével évfolyamonként mérték össze tudásukat. A házi versenyünk népszerűségét mutatja, hogy diákjaink között igen magas volt azok száma, akik a nehezebb feladatokkal is meg akartak próbálkozni. Matematikából 66-an, helyesírásból 58-an vállalták fel ezt a nem mindennapi megmérettetést. Nagyon szép eredmények születtek. A nyertes tanulóknak és felkészítő tanáraiknak gratulálunk és további szép sikereket kívánunk. Minden kedves tanítványunk sikere öröm számunkra, melyet boldogan osztunk
meg mindenkivel.

2. évfolyam: