Sítábori élmények
2015. február 18., szerda

“Nekem ez a sítábor nagyon tetszett, mert sok mindenkit megismertem és jól megtanultam síelni. Sokat nevettünk és sokat tornáztunk. Tetszett, ahogy Péter bácsi és Laci bácsi tanította a síelést. Köszönöm, hogy elmehettem!”

Ardai Alíz 5.a

„Nekem nagyon tetszett, mert sok barátot szereztem és jól megtanultam síelni. Magdi néni, Péter bácsi és Laci bácsi foglalkoztak velünk. Sok élménnyel lettem gazdagabb, és nagyon örülök neki. Nagyon tetszett és ajánlom mindenkinek ezt a tábort!”

Kossik Kitti 5.a

Diáktárlat – 2015
2015. február 12., csütörtök

A Diáktárlat megnyitója május 28., csütörtök délután 6 órakor lesz a Művelődési Házban, amelyen a Színe-Lángja Színjátszó csoport is fellép majd. A diáktárlat témája ebben az évben a szecesszió. A tanulóink munkáiból összeállítandó kiállítás képei 3 hétig várják a látogatókat a kis teremben.

Meleg István Kémiaverseny
2015. február 9., hétfő

XIII. alkalommal hirdette meg a Szegedi Radnóti Kísérleti Gimnázium a Meleg István Kémiaversenyt, a Dél Alföldi régió 7-8. osztályos tanulóinak. Az írásbeli fordulókban iskolánkból négy tanuló vett részt.
Az elődöntőbe Tihanyi Janka, Kádár Réka és Gudmon Olivér jutott be. Itt elért teljesítmény alapján Tihanyi Janka február 7-én a döntőben vehetett részt, melyen 4. helyezést érte el.
Gratulálunk az elért eredményhez és további sikereket kívánunk.

OTP Bank Bozsik Program
2015. február 9., hétfő

Az őszi fordulóhoz hasonlóan ismét győzött 3. korcsoportos csapatunk az OTP Bank Bozsik Program intézményi rendszerében. A téli fordulóban, melyet a Szilády-gimnázium műfüves “buborékjában” rendeztek, 19 csapat vett részt 4 különböző korcsoportban. Mi elsőként a Tompa együttesét győztük le 1-0 arányban, majd hasonló eredménnyel a Kecel gárdáját is felülmúltuk. A döntőben viszonylag simán, tényleg nagyon jó játékkal, 2-0 arányban a jánoshalmi csapatot is sikerült megadásra késztetni. Három mérkőzés, négy rúgott és egyetlen egy kapott gól nélkül megnyertük a Bozsik Program téli fordulóját is. Folytatás tavasszal már szabadtéren.

Csapattagok: Nagy Norbert, Bokor Benjámin, Lakos Marcell, Mihalik Máté, Sztojka Gusztáv, Jeges Roland, Fodor Zsombor, Berecki Erik, Mátó Martin, Puskás Alex.

Diákolimpia Megyei Döntő
2015. február 3., kedd

Diákolimpiai Megye Döntő Kiskunhalas 2015.01.31.

I.kcs „B” kategória:
Csapat: I. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Rádi Ádám, Jósa Milán, Macska Dominik, Ádám Levente, Nagy Zsombor Bendegúz, Tóth Péter, Vidra Dániel, Burai Bálint, Acsai Botond)

Egyéni:
II.hely: Rádi Ádám
III.hely: Tóth Péter

II.kcs „A” kategória
Csapat: I.hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Lukács Péter, Kelle Bence, Földi Bendegúz, Györgyi Adrián, Vincze Ákos, Vincze László, Baricz Máté)

Egyéni:
I.hely: Györgyi Adrián és Vincze László
II.hely: Kelle Bence
III.hely: Vincze Ákos

III.-IV.Kcs „A” kategória
Csapat: I. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Kádár Zalán, Vig Gábor, Németh Dominik, Kádár Lajos Leander, Szalai Ádám, Süveges Csanád és Urbán Dominik)

Egyéni:
I.hely: Kádár Lajos Leander
II.hely: Süveges Csanád
III.hely: Szalai Ádám

Felkészítők: Tóth István, Mészáros Csaba, Magyar Benjámin és Tóth Péter

“Homokrózsa” alkotópályázat
2015. február 3., kedd

A Szilády Áron Református Gimnázium „Homokrózsa” vizuális művészeti alkotópályázatán a következő eredményeket érték el tanulóink:

Rajz szakkör
Nívódíj: Rádi Hanna 3.b, Rácz Emese 3.b, Mészáros Réka 6.b
Kimagasló munka: Endre Csilla 4.b, Stír Nikol 4.b
Szép munka: Szőnyi Dorottya 4.a, Tóth Fanni Csenge 4.a, Krug Adél 4.b, Döme Vanessza 4.b, Jáger Tekla 5.a, Kubus Írisz 5.a, Répási Réka 5.a, Ardai Alíz 5.a, Tóth Anna 6.b, Kollár Sándor 6.b, Patyi Gergő 7.a

Kézműves csoport
Nívódíj: Várkonyi Csaba 3.a, Répási Dániel 3.a, Csizmadia Kitti 3.a, Lakos Larissza 3.a Birgés Zalán Hunor 4.a, Ardai Aliz 5.a, Müller Leila 8.b
Kimagasló munka: Kuklis Dorina 3.a, Lakos Larissza 3.a Simon Csenge 5.b
Szép munka: Gergely Dávid 3.a

Úszás – VII. TYR Kupa
2015. február 1., vasárnap

2015. január 31-én és február 1-én a Szegedi Úszó Egylet rendezésében, a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Uszodában tartották a VII. TYR Kupa nemzetközi úszóversenyt. Iskolánk 2 tanulója is éremmel térhetett haza erről a versenyről.

Varga Kata (6.a)
800 m gyors – I. hely
100 m hát – II. hely
100 m gyors – II. hely
200 m gyors – I. hely
200 m hát – III. hely
400 m gyors – I. hely

Király Anna (2.c)
100 m hát – pontszerző 6. hely
200 m hát – III. hely

Gratulálunk, lányok!

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support