Diákolimpia – megyei döntő
2015. december 15., kedd

Iskolánk adott otthont december 12-én, szombaton a tornász diákolimpia megyei döntőjének, melyen a következő eredmények születtek.

I.kcs. B.kategória
Csapat:
1. Kiskunhalasi Fazekas M. Ált. Iskola (Rádi Ádám, Nagy Zsombor Bendegúz, Ifj.Tóth Péter, Vidra Dániel,Jósa Milán, Macska Dominik)
1. Rádi Ádám
2. Ifj.Tóth Péter
3. Nagy Zsombor Bendegúz

II.kcs.A.kategória
Csapat:
4. Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Burai Bálint, Karai Kristóf, Ádám Levente, Lukács Péter)
1. Ádám Levente
3. Lukács Péter

III.-IV. Kcs. „A” kategória
Csapat:
1. Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Németh Dominik, Süveges Csaba, Vincze Ákos, Vincze László, Györgyi Adrián)
2. Vincze László
3. Györgyi Adrián

Felkészítők: Tóth Péter, Mészáros Csaba

Öcsi-Bácsi Kupa
2015. december 15., kedd

2015. december 11-én Kalocsára utaztak tornászaink az Öcsi-Bácsi Kupa néven ismert tornaversenyre, ahol a következő eredmények születtek.

I.kcs. B.kategória
Csapat:
1. Fazekas „A” (Rádi Ádám, Nagy Zsombor Bendegúz, Ifj.Tóth Péter)
2. Fazekas „B” (Vidra Dániel, Jósa Milán, Macska Dominik)
4. Fazekas „C” (Tatics Péter, Vincze Dániel)
1. Ifj.Tóth Péter, Rádi Ádám
3. Jósa Milán

II.kcs.A.kategória
Csapat:
2. Fazekas „A” (Ádám Levente, Lukács Péter)
3. Fazekas „B” (Burai Bálint, Karai Kristóf)
2. Ádám Levente

III.-IV. Kcs. „A” kategória
Csapat:
1. Fazekas „B” (Németh Dominik, Süveges Csaba)
2. Fazekas „A” (Györgyi Adriánn, Vincze László, Vincze Ákos)
2. Györgyi Adriánn
3. Vincze László

Gyermek Kezdő kategória:
1. Fazekas „A” (Ifj.Tóth Péter, Rádi Ádám, Ádám Levente)
2. Fazekas „B” (Vidra Dániel,Jósa Milán,Macska Dominik)
3. Fazekas”C” (Burai Bálint, Karai Kristóf, Nagy Zsombor)
1. Rádi Ádám
2. Ádám Levente
3. Ifj.Tóth Péter

Gyermek Haladó kategória
Csapat:
1. Fazekas „A” (Györgyi Adrián, Lukács Péter)
2. Fazekas „B” (Vincze Ákos, Vincze László)
1. Vincze László
2. Györgyi Adrián
3. Lukács Péter

Serdülő kategória:

A 15. Családi sportnap eredményei
2015. december 9., szerda

Sor és váltóverseny:
1. Másnaposok 3.
2. Hard Work
3. Sivatagi Roham Kukacok
4. Hajrá Chili
5. Banditák, Sport Mikulások, Fürge Ürgék, Beatles, Halasi Roham Csigák, Arany Strucc futók, Barátság

Sport-Teszt:
1. Sport Mikulások (Király Zsófi, Nagy Zsombor Bendegúz, Karaszi András, Vincze Kristóf)
2. Papír Kutyák (Mátó Márton-Varga Dávid, Albert Anna-Tihanyi Janka, Kristóf Beatrix- Antóni Vivien)
3. Karaszi Judit-Répási Réka. Molnár Vivien,Ritter Rafael, Szalai Gábor

Kosárlabda:
1. Harkai András
2. Lévai Gábor
3. Süveges Csanád
4-5. Ritter Rafael és Maróti Bence

Asztalitenisz:
Gyerek:
1. Ritter Rafael
2. Sztojka András Gusztáv
3. Fodor Zsombor
4. Szegedi Alex, Lukács Péter, Györgyi Adrián, Solti Árpád, Lévai Gergő, Birgés Zalán, Nagy Zsombor

Felnőtt:
1. Gudmon Tibor
2. Vincze György
3. Paprika Éva
4. Nagy Sándor, Csabankó Kitti

Kézállás verseny:
1-2.o.: Csapi Gergő
3-4.o.: Lukács Péter
5-6.o.: Kossik Kitti, Györgyi Adrián
7-8.o.: Fekete Ádám

Felnőtt: Pásztor Gábor

Röplabdában részt vett: Tihanyi Janka, Lakos Larissza, Maróti Bence, Molnár Árpád, Gacs Andrea, Lévai Csaba, Keresztúri Nóra

Éremeső
2015. december 8., kedd

A hétvégén 2 versenyen is indultak úszóink. Hódmezővásárhelyen a Naturtex kupán Király Anna (3.c) 100m háton 2. helyezést ért el. A vasárnapi megyebajnokságon Kiskunfélegyházán pedig minden számban dobogós lett. 3 bronz érem (50m gyors, 50m hát, 50m pille) és 1 arany (50m mell) lett a jutalma.
Bakró-Nagy Dániel (6.b) háromszor állhatott a dobogó 2. fokára 50m hát, 50m pillangó és 100m gyors versenyszámokban.

Színjátszók sikere
2015. december 1., kedd

A színjátszó szakkör csapata pénteken, november 27-én Kecskemétre utazott a Roma-magyar Kulturális Diákfesztivál alkalmából. A versenyen több kategóriában voltak résztvevők, mi a dráma kategóriában indultunk. Reggel indultunk vonattal, és amikor odaértünk, még két főpróbára is volt időnk. Átöltöztünk, megebédeltünk, hiszen még ebédet is kaptunk a vendéglátó iskolától. A versenyen nagyon szép produkciókat láthattunk: színdarabokat, énekeket, táncokat, meséket és verseket a cigány kultúrában. Azt hiszem, a gyönyörű táncok és az énekek bűvölték el leginkább a nézőket.
Mi egy cigány népmesét játszottunk el. Miután megnéztük az előadásokat, átöltöztünk és bejártuk az iskolát. Nemsokára elkezdődött az eredményhirdetés, ahol még egy extra táncos mesés produkciót is láthattunk. Izgatottan vártuk az eredményt. nagyon örültünk, amikor megtudtuk, hogy 1. helyezést értünk el. Köszönjük felkészítő tanárunknak, Granyák Linda néninek, hogy szívét-lelkét beleadta ebbe a produkcióba!

Az előadást iskolánk tanulói is láthatták 2015. 12. 18-án.

Szőnyi Dorottya