Torna diákolimpia
2014. január 29., szerda

A tornász diákolimpia megyei döntőjének iskolánk adott helyet 2014. január 25-én.

Eredmények:
II. korcsoport csapat verseny:
1. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Kopasz Bence, Vince László, Baricz Máté, Györgyi Adrian, Urbán Dominik, Németh Dominik)

Egyéni:
2. Németh Dominik

III. – IV. korcsoport csapat verseny:
1. hely Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola (Kádár Zalán, Kádár Leander, Süveges Csanád, Süveges Csaba, Szalai Ádám, László Dénes, Kocsis Márk)

Egyéni:

1. Kádár Leander, 2. Süveges Csanád, 3. Süveges Csaba

Kazinczy-verseny
2014. január 26., vasárnap

Január 22-én, a magyar kultúra napján rendeztük meg a Kazinczy Ferencről elnevezett SZÉP MAGYAR BESZÉD VERSENY iskolai fordulóját. Az első részben 25-25 tanuló olvasta fel az általa választott prózai művet. A második részben 14-en kaptak lehetőséget, hogy értelmezzenek egy új szöveget.
Háromtagú zsűri – Csorba Zsuzsanna, Serfőző Anikó és Feketéné Pősz Anett – döntött a helyezésekről.

I. korcsoport:
I. Tóth Anna 5.b – felkészítő tanára: Mészárosné Farkas Mária
II. Nagy Norbert 6.b – felkészítő tanára: Vörös Mária
III. Tassi Nelli 6.a – felkészítő tanára: Vörös Mária

II. korcsoport:
I. Tihanyi Kata 8.b – felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária
II. Csapi Piroska 8.a – felkészítő tanára: Mészárosné Farkas Mária
III. Fodor Kata 8.b – felkészítő tanára: Maglódiné Gärtner Mária

A területi versenyen Tóth Anna és Tihanyi Kata képviseli iskolánkat.

Homokrózsa rajzpályázat
2014. január 24., péntek

A Szilády Áron Református Gimnázium „Homokrózsa” vizuális művészeti alkotópályázatán a következő eredményeket érték el tanulóink:

Rajz szakkör
Arany oklevél:
Szőnyi Dorottya 3.a, Kubus Írisz 4.a, Répási Réka 4.a, Rajmond Véda 4.a, Tóth Anna 5.b, Mészáros Réka 5.b, Tallér Bíbor Napsugár 6.b, Rajmond Rebeka 6.b, Mészáros Dorottya 8.a

Ezüst oklevél:
Bánóczki Ramóna 7.b, Simon-Jójárt Krisztina 8.a

Bronz oklevél:
Nagy Réka 4.a, Kollár Sándor 5.b, Szőnyi Borbála 6.b, Maglódi Krisztina 8.b

Kézműves csoport
Nívódíj:
Kolompár Klaudia 5.a, Kolompár Betti 5.a, Serfőző Éda 7.b, Müller Leila 7.b

Arany oklevél:
Répási Réka 4.a, Kolompár Klaudia 5.a, Kolompár Betti 5.a, Patai Heléna 5.a, Patyi Gergő 6.b, Szőnyi Borbála 6.b, Müller Leila 7.b

Ezüst oklevél:
Szakál Réka 4.a

Bozsik Program
2014. január 14., kedd

2014. január 11-én Mélykúton rendezték meg a Bozsik Intézményi Program téli teremtornáját. Iskolánkat 2 csapat is képviselte.

Alsótagozatos csapat: Mátó Martin, Fodor Zsombor, Varga Dávid, Bokor Benjámin, Ritter Rafael, Szuromi Vajk.

Felsőtagozatos csapat: Koczka Gergő, Koczka László, Kolompár Gábor, Fekete Ádám, Laskovics Marcell, Döbrentei Tamás, Temesvári Krisztián, Nagy Norbert.

A kicsik: egy győzelem, egy döntetlen.
Fazekas-Tompa: 5-1 és Fazekas-Mélykút: 1-1

A nagyok: három győzelem és egy vereség.
Fazekas-Kelebia: 2-0, Fazekas-Kecel: 4-0, Fazekas-Balotaszállás: 0-1 és Fazekas-Tompa: 5-0

MA-TEKO-LÓ matematika verseny
2014. január 5., vasárnap

Az év utolsó tanítási napján, december 21-én rendezte a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakközépiskola hagyományos karácsonyi ünnepségét. Az ünnepi műsor keretein belül került sor a minden évben megrendezésre kerülő MA-TEKO-LÓ matematikaverseny eredményhirdetésére. Iskolánk két tanulója és meghívást kapott a rendezvényre.

Tihanyi Kata 2. helyezést, Fehér Ádám 5. helyezést ért el a versenyen részvevő nyolcadikosok mezőnyében.