Örök Erdély – Erdély történelmi, néprajzi, természeti, kulturális értékei
2014. december 23., kedd

Megérkezett a támogatási szerződés az erdélyi kirándulásunkra, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogat.
A programot negyven hetedik osztályos tanulóval 2015. május 5-tól 9-ig valósítjuk meg a HATÁRTALANUL! Program keretében.

“Bozsik Program” labdarúgó torna
2014. december 16., kedd

2014. december 14-én rendezték meg a Szilády Gimnáziumban a “Bozsik Program” labdarúgó tornát.

Eredmények:
5-6 o.: 1. hely (Fodor Zsombor, Mátó Martin, Varga Dávid, Lakos Marcell, Bokor Benjamin, Jegyes Roland, Bereczki Erik, Mihalik Máté)
3-4.o.: 3.hely (Drávai Dániel, Nagy Szabolcs, Vadkerti-Tóth Roland, Szuromi Vajk, Vida Tamás, Birgés Zalán, Karai Kornél, Koch Ákos, Sárik Dominik, Kovács Ármin, Földi Bendegúz)

Felkészítő: Tóth István

Öcsi-Bácsi kupa
2014. december 16., kedd

2014. december 12-én Kalocsán rendezték meg az Öcsi-Bácsi névre hallgató hagyományos tornaversenyt.

Eredmények:
I. kcs. “B” kategória:
Csapat:
1. hely Fazekas Iskola “A” csapata (Jósa Miló, Rádi Ádám, Tóth Péter)
2. hely Fazekas Iskola “C” csapata (Ádám Levente, Nagy Zsombor Bendegúz, Karai Kristóf)
3. hely Fazekas Iskola “B” csapata (Tatics Péter, Macska Dominik, Vidra Dániel)

Egyéni:
1. hely Tóth Péter, Rádi Ádám
2. hely Jósa Milo, Ádám Levente
3. hely Nagy Zsombor Bendegúz

II.kcs “A” kategória
Csapat:
1. hely Fazekas Iskola “A” csapata (Vincze László, Györgyi Adriann)
2. hely Fazekas Iskola “B” csapata (Vincze Ákos, Kelle Bence, Lukács Péter)
3. hely Fazekas Iskola “C” csapata (Baricz Máté, Csóti Zalán)

Egyéni:
1. hely Vincze László
2. hely Györgyi Adrián
3. hely Vincze Ákos

II.kcs “A” kategória
Csapat:
1. hely Fazekas Iskola “A” csapata (Szalai Ádám, Kádár Leander Lajos, Kádár Zalán)
2. hely Fazekas Iskola “B” csapata (Vígh Gábor, Németh Dominik, Süveges Csanád)

Egyéni:
1. hely Kádár Leander Lajos
2. hely Süveges Csanád
3. hely Szalai Ádám

Gyermek Haladó kategória:
1. hely Fazekas Iskola (Németh Dominik,Vincze László, Györgyi Adriánn, Baricz Máté)

Felkészítők: Tóth Péter, Mészáros Csaba, Tóth István Magyar Benjamin, Mátó Gergő

Úszó siker
2014. december 14., vasárnap

December 14-én Kiskunfélegyházán rendezték meg a Bács-Kiskun megyei rövidpályás bajnokságot.
Ezen a megmérettetésen Király Anna 2.c minden számban a dobogóra állhatott.

Eredményei:
50 m mell: 1. hely
50 m hát: 3. hely
50 m gyors: 3. hely
50 m pillangó: 3. hely

Bakró-Nagy Dániel 5. b osztályos tanuló pedig 50 m pillangón 2. helyezést ért el.

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

Területi mesemondó verseny
2014. december 12., péntek

A területi mesemondó versenyen iskolánkat Tóth Anna 6.b és Rádi Hanna 3.b képviselték. Hanna az alsósok között 3. helyezést ért el.
Gratulálunk!

Diákolimpia országos bajnokok
2014. december 11., csütörtök

A Bács-Kiskun Megyei Diák- és Szabadidősport Egyesület minden év végén köszönti a diákolimpia országos bajnokokat. Az idén a 2013-2014. tanév bajnokainak ünnepélyes keretek között adták át a díjakat Kecskeméten. Kiskunhalasról a Kiskunhalasi Fazekas Mihály Általános Iskola III-IV. korcsoportos torna csapata részesült ebben a megtisztelő elismerésben.

A csapat tagjai: Kádár Leander, Süveges Csanád, Süveges Csaba, Szalai Ádám, László Dénes, Kádár Zalán.
A csapat felkészítői: Tóth Péter és Mészáros Csaba.

Az eredményekhez külön gratulált Vágó Ferencné tankerület igazgató és Paczolay Gyuláné a városi diáksport nevében.

Milyennek képzelem Kiskunhalast 20 év múlva?
2014. december 8., hétfő

A Tudás és Remény Alapítvány alkotópályázatán a következő eredményeket érték el tanulóink:

Kézműves csoport
Felső tagozat:
Első helyezett: Müller Leila 8.b
Alsó tagozat:
Első helyezett: Ancsa-Molnár Roland 3.a
Harmadik helyezett: Kuklis Dorina 3.a
Felkészítőjük: Morvainé Kovács Ibolya

Rajz szakkör
Felső tagozat:
Második helyezett: Répási Réka 5.a
Harmadik helyezett: Kubus Írisz 5.a
Különdíj: Patyi Gergő 7.a
Alsó tagozat
Második helyezett: Tóth Fanni Csenge 4.a
Felkészítőjük: Jakabfi Márta

Müller Leila és Ancsa-Molnár Roland alkotásai is helyet kaptak abban az időkapszulában, melyet a városháza felújított toronysisakjában helyeztek el.

Mesemondó verseny az alsó tagozaton
2014. december 3., szerda

2014. november 26-án az alsó tagozatosok mesemondó versenyén a következő eredmények születtek:

1-2. évfolyam:
1. Nagy Zsombor 2.c
2. Acsai Botond 2.c
3. Nyári Kristóf 1.a

Különdíj: Antóni Réka 2.a

3-4. évfolyam:
1. Rádi Hanna Kata 3.b
2. Stír Nikol 4.b
3. Mamlecz Márk 3.b

Különdíj: Endre Csilla 4.b

Gratulálunk a kis mesélőknek és felkészítőiknek!

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny
2014. december 3., szerda

A Bolyai megyei anyanyelvi versenyen iskolánk 4.a osztályos csapata a 6. helyen végzett.

A csapat tagjai:
Baricz Máté
Szőnyi Dorottya
Tomicskó Zoltán
Tóth Fanni Csenge

Felkészítőjük: Németh Ferencné
Gratulálunk a versenyzőknek és a tanító néninek!

back to top