Öcsi-Bácsi Kupa
2013. december 16., hétfő

2013.12.13. Kalocsán az Öcsi Bácsi tornakupán szerepeltek tornászaink.

Eredmények:
II.kcs.
Csapat:
1.Fazekas „A” (Kopasz Bence, Németh Dominik, Urbán Dominik)
3.Fazekas „B” (Vince Ákos,Vince László, Györgyi Adrián)
5.Fazekas „C” (Kelle Bence, Vigh Gábor, Baricz Máté)

Egyéni:
1. Kopasz Bence
3. Németh Dominik
6. Györgyi Adrián

III.-IV. Kcs.
Csapat:
1. Fazekas „B” (Szalai Ádám, Kádár Zalán, Kádár Leander)
2. Fazekas „A” (Kocsis Márk, Süveges Csaba, László Dénes)
3. Fazekas „C” (Telek Péter, Süveges Csanád, Jacsó Gergő)

Egyéni:
1. Szalai Ádám
2. Kádár Leander
3. Süveges Csaba
4. Süveges Csanád
5. Kádár Zalán

Felkészítők: Tóth Péter, Mészáros Csaba.

A Bács-Kiskun Megyei Tornaszövetség közgyűlésén 4 év után újra választották elnöknek Tóth Pétert.

Területi mesemondó verseny
2013. december 12., csütörtök

A területi mesemondó versenyen Rádi Hanna Kata 2.b osztályos tanuló első helyezést ért el.

Családi sportnap
2013. december 12., csütörtök

Közel 80 fő vett részt a hagyományos családi sportnapon. Közös gimnasztika után sorverseny, kosárlabda, asztalitenisz és elméleti versengések zajlottak.

Eredmények:

Sorverseny:
1. Csodacsapat
2. Narvel
3. Avatar
4. Törperősök ( Különdíj)
5-8. BMX, Villám, Gyilkos Kacsák, Vigyori Pofik

Alsós: 1. Urbán Dominik
Felsős: 1. Kocsis Márk
Felnőtt: 1. Szatmári Csanád

Szünetekben a fitneszes lányok és a tornász fiúk bemutatóit nézhettük meg.
Köszönjük az SZMK-nak a támogatást!

Úszás
2013. december 10., kedd

2013. december 7-én szombaton Kiskunfélegyházán rendezték meg a megyei utánpótlás bajnokságot.
Király Anna 1. c osztályos tanuló 50 m mellen 1. és 50 m pillangón 2. helyezést ért el.

Mesemondó verseny az alsó tagozaton
2013. december 9., hétfő

December 4-én, szerda délután tartottuk az alsós mesemondó versenyt. A megnyitót követően két különböző helyszínen zajlott a megmérettetés.

Az 1-2. évfolyamosok között első helyezést ért el Rádi Hanna Kata 2.b osztályos tanuló. A második Fésüs Adél Lea 2.a, harmadik Acsai Botond 1. c osztályos tanuló lett.

3-4. évfolyamon a következő eredmény született: első Endre Csilla 3.b, második Szőnyi Dorottya 3.a, harmadik Patai Nóra Alexa 3. b osztályos tanuló.

Gratulálunk minden résztvevőnek és a felkészítőknek!

Iskolánkat Rádi Hanna képviseli december 9-én a Mesemondó Gyermekek Találkozóján a Martonosi Pál Városi Könyvtárban.

Komplex tehetségfejlesztő program kidolgozása
2013. december 5., csütörtök

Az NTP-TSZT-MPA-12 -006, Komplex tehetségfejlesztő program kidolgozása határon innen és túl (Szabadka- Kiskunhalas) projekt keretében 16 vendéget fogadtunk itt, Kiskunhalason a Fazekas iskolában. Közös programjainkon kíváncsiak voltunk, ki ügyesebb az informatika, a médiaismeret, a kézműveskedés, népi tánc, valamint a torna, birkózás, foci, kosár- és röplabda sportágak területén.

A vajdasági (Szerbia) magyar partneriskola tagintézményei Hajdújáráson és Királyhalmán meg Noszán vannak. Ott folytatódtak a nálunk megkezdett közös programok. Ellátogatott ezen kívül Szabadkára is, s megismerte a várost a helybeliek bemutató kalauzolásával Tihanyi Kata, Tihanyi Janka, Szécsényi Eszter, Szekszárdi Roland, Fodor Kata, Kazinczy Rita, Jenovai Roland, László Dénes, Laskovics Marcell, Nagy Beatrix, Szőnyi Borbála, Simon-Jójárt
Krisztina
és Tóth Tamás. Kísérő nevelőik Nagy Czirok Lászlóné és Tóth István voltak.

Meseország kapujában
2013. december 4., szerda

Boldizsár Ildikó:
A mese olyan történet, amelyben mindenért meg kell dolgozni, semmi sem magától szép és jó, semmi sem magától működik rendben. A hős épp azért jár be egy utat, hogy széppé, jóvá, működővé tegye maga körül mindazt, ami rút, rossz vagy működésképtelen.

2013. 11. 27-én 13 tanuló kalauzolt el bennünket a mesék birodalmába. Abba a világba, amelyben fontos szerepe van a furfangnak, a tapasztalatnak, a küzdeni tudásnak. Ha a hős teljesíti a próbatételeket, jutalmul elnyeri a boldogságot, a jobb élet lehetőségét.

Háromtagú zsűri értékelte az előadásokat: Ladányi Sándorné, Serfőző Anikó és Feketéné Pősz Anett. Móczár Istvánné nyugdíjas tanítónőnk az idén is nagy érdeklődéssel figyelte versenyünket, támogatta a legjobbak díjazását.

Helyezések:
5-6. osztály:
I. Tóth Anna 5.b (Felkészítője: Mészárosné Farkas Mária)
II. Király Kata 5.a (Felkészítője: Mészárosné Farkas Mária)
III. Antal Amanda 6.a (Felkészítője: Vörös Mária)

7-8. osztály:
I. Sipos-Szabó Krisztián 7.a (Felkészítője: Mészárosné Farkas Mária)
II. Puskás Péter 8.b (Felkészítője: Mészárosné Farkas Mária)
III. László Dénes 8.a (Felkészítője: Maglódiné Gartner Mária)

Különdíjat kapott: Mester Krisztián 6.a (Felkészítője: Vörös Mária)
A területi versenyen Sipos–Szabó Krisztián képviseli iskolánkat.