Bókay Árpád Országos Biológiaverseny
2013. április 28., vasárnap

A Bókay Árpád Országos Biológiaversenyen jól szerepeltek iskolánk tanítványai.
Tihanyi Kata 10., Tihanyi Janka 8., Fodor Kata 11., Horváth Patrik 4. helyezést ért el.
Tihanyi Janka külön díjat kapott, Jávorkúton, a Bükkben tölthet el egy hét végét családjával.

Tavaszi alsós iskolai versenyek és eredmények
2013. április 24., szerda

Ez év tavaszán immár 12. alkalommal rendeztük meg a 2., 3. és 4. osztályos kisdiákok számára az anyanyelvi és a matematika tantárgyi versenyeket, amelyeket már a tanév elején meghirdettünk. Folyamatos gyakorlás, egész évi kitartó munka előzte meg az áprilisi versenyeket. A két tantárgyból közel százan mérték össze tudásukat. Az első helyezettek az oklevél mellé könyvjutalmat, a második-, harmadik helyezettek oklevelet és valamennyi résztvevő gyönyörű könyvjelzőt kapott emlékbe.

EREDMÉNYEK:

Anyanyelvi verseny
2. évfolyam:
1. Szőnyi Dorottya 2.a
2. Vadkerti Tóth Roland 2.b
3. Baricz Máté 2.a és Patai Nóra 2.b
(Felkészítők: Németh Ferencné, Jeszenszky Péterné)

3. évfolyam:
1. Varga Dávid 3.a
2. Rajmond Véda 3.a
3. Jáger Tekla és Répási Réka 3.a
(Felkészítő: Juhász Gáborné)

4. évfolyam:
1. Mészáros Réka 4.b
2. Király Kata 4.a és Tóth Anna 4.b
3. Pakai Fanni 4.a
(Felkészítő: Vargáné Kiss Éva, Zsoldosné Papp Judit)

Matematikaverseny
2. évfolyam:
1. Szuromi Vajk 2.b
2. Kopasz Bence 2.b
3. Patai Nóra Alexa 2.b
(Felkészítő: Balogh Zoltánné)

3. évfolyam:
1. Ritter Rafael Ádám 3.a
2. Csala Emese és Kubus Irisz 3.a
3. Fodor Zsombor, Kossik Kitti 3.a és Vígh Viktória 3.b
(Felkészítők: Paczolayné Krix Erika, Ladányi Sándorné)

4. évfolyam:
1. Mészáros Réka 4.b
2. Rózsa Péter 4.a, Tóth Anna és Vorák Patrik 4.b
3. Király Kata, Pakai Fanni 4.a
(felkészítők: Kádas Sándorné, Csendes Sándorné)

nyelvÉSZ
2013. április 16., kedd

2013. április 12-én Kecskeméten az Arany János Általános Iskolában mérte össze anyanyelvi tudását a megyei fordulóba bejutott több száz 1-8. osztályos korú diák. Iskolánkból Király Kata 4.a (felkészítője: Zsoldosné Papp Judit) és Ritter Rafael 3.a (felkészítője: Juhász Gáborné) jutottak be a megyei versenyre.

A tanulókra játékos, gondolkodtató, időnként vicces, de igen nehéz feladatok vártak. A feladatlap kitöltése után uzsonna, majd a vendéglátó iskola tanulóinak műsora következett.
Kata két ponttal lemaradva az első helyezettől a 7. helyen végzett.
Gratulálunk neki!

Kecskeméti Tavasz
2013. április 14., vasárnap

Ezzel a névvel rendezték meg április 13-án a már hagyományosnak számító országos gyermek sakkversenyt. Iskolánk tanulói sikeresen szerepeltek.

Tapodi Norman a 2., Szuromi Vajk a 3., Vorák Patrik a 4., a lányok mezőnyében pedig Király Kata az 1. helyet szerezte meg.

Fit-Kid
2013. április 8., hétfő

2013. április 6-án Csongrádon rendezték meg az országos Fit-Kid bajnokságot.
A IV.korcsoprtban 1. helyezést ért el Hirsch Lili. Eredményesen versenyzett még Tassi Nelli is.

Szép Magyar Beszéd verseny
2013. április 7., vasárnap

Kisújszálláson rendezték meg a 3 napos Szép Magyar Beszéd versenyt. 68 versenyző méretette meg magát a Dunától keletre eső megyékből (Bács megyéből 6). Pető Gréta 8. c osztályos tanuló bronzérmet hozhatott haza, kiemelt könyvjutalommal. Bács megyéből Gréti teljesített a legjobban.
Felkészítője: Kinsztlerné Lázár Erzsébet.
Mindkettőjüknek gratulálunk.

TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0123 bemutató foglalkozás és szakmai záró rendezvény
2013. április 5., péntek

Szeretettel meghívjuk 2013. április 10-én 15 órára Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0123 projektjének szakmai záró rendezvényére.
Szeretettel meghívjuk 2013. április 11-én 8 órára a Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0123, A szó megindít, a példa vonz című projektjének bemutató foglalkozásaira majd azt követő műhelyfoglalkozásokra.