Tehetséggondozó program a műszaki és a matematikai fejlesztés jegyében
2012. június 17., vasárnap

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és a Wekerle Sándor Alapkezelő támogatásával, a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának keretében a közoktatásban tanulók természettudományos, matematikai és műszaki kompetenciáinak elmélyítését segítő tehetséggondozó programok támogatására kiírt NTP-KTMK-11- jelű pályázatán intézményünk 1,3 millió forintot nyert.
A program azt tűzte ki célul, hogy erősítse a tehetséges diákok korai természettudományos, matematikai és műszaki pályaorientációját, valamint fejlessze a természettudományos, matematikai és műszaki gondolkodásmódjukat. Mindenre fény derül című projektünk május és június hónapban került megrendezésre. Résztvevője 1-8. osztályos, 17 tehetséges tanulónk, akiket érdekel a matematika és a műszaki technika.

A program június 14-én kiállítással zárult.

Év tanulója díj
2012. június 16., szombat

Az idei tanévben Vanyúr László 8.c osztályos tanuló részesült az „Év tanulója díj” –ban.
Laci a tanév során nyújtott kiváló eredményével, valamint több versenyen nyújtott sikeres szereplésével nyerte el az elismerést.

DÖK-nap
2012. június 15., péntek

Június 14-én rendeztük meg a már hagyományosnak számító diáknapunkat, mely mindig a sport, a mozgás bűvöletében telik. Tóth István fantasztikus ötletéből adódóan – az iskola fennállásának 40. évfordulója tiszteletére – 40 gyerek 40 kört futott a lovaspályán. Ezután játékos sorversenyek zajlottak az évfolyamok között, melyet a 6. a osztály nyert.

A jó hangulatú napot a ballagó nyolcadikosok és az iskolaválogatott futballcsapatának mérkőzése zárta.
Köszönöm minden résztvevőnek és segítőnek a munkáját:
Mészáros Csaba.

Kalocsai kirándulás
2012 június 15., péntek

Az integrációs programban résztvevő gyerekek egy csoportjával Kalocsára kirándultunk 2012. június 13-án.

Atlétika – Diákolimpia
2012. június 15., péntek

Horváth Lilla 6.b osztályos tanuló 600 m síkfutásban az országos döntőben 20. helyen végzett. Gratulálunk neki!

Szegedi kirándulás
2012. június 13., szerda

Június 12-én 40 gyermekkel a szegedi Vadasparkba látogattunk. A tehetségprogram keretében Manfred Rottmar támogatásának köszönhetően került sor a lazító programra azon tehetségek számára, akik év közben több versenyen is sikeresen szerepeltek, de tárgyjutalomban nem részesültek.

40 éves a Fazekas
2012. június 6., szerda

Iskolánk idén ünnepli 40. évfordulóját. Június 8-án péntek délután 5 órától igazgatónőnk nyitja meg az eseményt, Gregó Sándor pedig egy beszédben foglalja össze emlékeit, élményeit az iskolával kapcsolatban. A műsort volt, illetve jelenlegi fazekasosok adják.

Fellépnek:
Zsellér Ágnes – magánének
Mátó Gergő – zene
Mátyás Viktória – Ady Endre: Vén diák üdvözlete – részlet
Néptánc – 4.b osztály
Flaisz János – Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem
Juhász Ágnes – Tóth Szilárd – tánc
Old Boys
Orosz Márk – monocikli
Fitkides lányok
Fazekas-dal
A műsort követően a meghívottak este 7 órakor egy díszvacsorán vehetnek részt!
Gratulálunk, Fazekas!

back to top