Ismét első helyen a Fazekas!
2012. január 24., kedd

A II. Rákóczi Ferenc Szakközépiskola ötödik alkalommal rendezte meg az általános iskolásoknak kiírt KözgazdÁSZOK gazdasági versenyt. A döntőbe 8 csapat jutott be, köztük a Fazekas iskola Profitálók és Költségvetők csapatai is.
A döntőben öt különböző feladatot kellett megoldania a résztvevő csapatoknak. Prezentáltunk, reklámokat értelmeztünk, menüt állítottunk össze osztálybulira, számunkra ismeretlen tárgyak megvásárlására beszéltük rá a nézőközönséget és közgazdasági fogalmakra adtunk magyarázatot.

A jó hangulatú versenyen az alábbi eredményeket értük el:

1. Profitálók (Fazekas Gábor utcai Általános Iskola) Pataki Márta, Daday Zita, Vanyúr László
5. Költségvetők (Fazekas Gábor utcai Általános Iskola) Schneider Fanni, Flaisz Vanda, Kovács Gábor
Felkészítő: Karsai Zsuzsanna és Tihanyiné Gerencsér Ágnes

Fazekasosok az élen
2012. január 11., szerda

December 21-én ünnepélyes keretek közt osztották ki a Matekoló és az Internetes angol verseny díjait a II.Rákóczi Ferenc Szakközépiskolában.
Iskolánkból a díjazottak a következő tanulók lettek:

Matekoló: 1. hely: Schneider Fanni 6. hely: Franczia Kitti.
Internetes angol verseny: 1. hely: Kovács Gábor 2. hely: Flaisz Vanda.
A díjazott tanulók az oklevél mellett könyvjutalomban is részesültek!