A tehetség “PONT ÉN” vagyok!
2012. február 24., péntek

„Hinnünk kell, hogy tehetségesek
vagyunk valamiben, és azt a valamit
bármi áron el kell érnünk.”
(Marie Curie)

Ez volt a mottója az Apáczai Kiadó A TEHETSÉG “PONT ÉN” VAGYOK! című országos rajzpályázatának.

A pályázat meghirdetésével a kiadó célja az volt, hogy lehetőséget biztosítson a gyermekek számára a bennük rejlő tehetség kibontakoztatására. Segítse, motiválja a gyermeki fantázia és a művészi alkotókedv kiteljesítését. A rajzi feladat mai magyar gyermekversek illusztrálása volt és ez olyan jól sikerült iskolánk rajz szakköröseinek, hogy hárman is a legjobb 20 közé kerültek.

Endre Klaudia 6.b 3. helyezett, jutalma: egy Nikon fényképezőgép
Tihanyi Kata 6.b 8.helyezett, jutalma: Kingston 4 GB-os pendrive
Szabó Luca 6.b 20. helyezett, jutalma: mai magyar gyermekvers könyv

Bács-Kiskun Megyei Diákolimpia – úszóverseny döntő az I-II-III-IV. korcsoport részére
2012. február 22., szerda

Eredmények:
Rátkai Anna
50 gyors 2. helyezés
50 hát 2. helyezés
Rátkai Sára
50 mell 3. helyezés
50 hát 5. helyezés
Varga Kata
50 gyors 3. helyezés
50 hát 2. helyezés
Varga Dóra
50 mell 10. helyezés
50 gyors 8. helyezés
Mester Krisztián
50 gyors 10. helyezés
50 hát 7. helyezés

Farsang
2012. február 7., kedd

Az idén is – mint minden évben februárban – farsangi mulatságon vehetett részt az iskola apraja-nagyja. A diákok jelmezt vagy álarcot öltöttek. A buli délután ötkor kezdődött. Mindenki jól érezte magát, sokat táncoltunk az osztálytársaimmal. Hat óra felé Csaba bácsi bejelentette, hogy tombolahúzás következik. Szerencsés voltam, mert több ajándékot is nyertem. Nagyon vártam az előre meghirdetett karaoke – versenyt. Egy héttel a megmérettetés előtt már kiválasztottam Taio Cruz – Dynamite című számát, amit otthon többször gyakoroltam. Nagyon dobogott a szívem az izgalomtól, mikor rám került a sor. Jól esett, hogy a többiek biztattak. Az izgalom ellenére az előadásom jól sikerült, amit a zsűri véleménye is igazolt. Nagyon jó érzés volt szerepelni és a legjobbnak járó első díjat – a meggyes tortát – átvenni. A szüleim nagyon büszkék rám. Lehet, hogy jövőre is indulok a versenyen.

Lami Nóra 7.a

XXXV. ifjú Várhegyi József Asztalitenisz Emlékverseny
2012. február 7., kedd

A XXXV. ifjú Várhegyi József Asztalitenisz Emlékversenyen járt asztalitenisz-csapatunk és a házigazda Szent József Katolikus Általános Iskolát engedve csak magunk elé – legyőzve a Bibó és Szilády Gimnázium csapatait is – ezüstérmet szerzett. A második hely rangját tovább növeli az a tény is,hogy a fazekasosok dicsekedhettek a legtöbb kategória-elsőséggel (5 csoportban indultunk és abból hármat úgy nyertünk meg, hogy a döntőbeli ellenfél is fazekasos volt.

Fontosabb eredmények:
I. hely II. hely
3-4.o. fiú Péter-Szabó Marcell Papp Barnabás
5-6.o. lány Szöllős Nikolett Tóth Enikő
5-6.o. fiú Juhász Ádám Földi Alex
7-8.o. fiú Sendula Gergő

II. helyezés a területi Kazinczy-versenyen
2012. február 6., hétfő

A Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulóját a Bibó István Gimnázium rendezte 2012. 01. 31-én. Iskolánkat 5-6-os korcsoportban Tóth Enikő, a 7-8-os korcsoportban Gazdag Gábor képviselte.
A szervezők ötletességét dicséri, hogy a versenyzők Kazinczy Ferenc feledésbe merült nyelvújítási szavai közül húzhattak maguknak jeligét. Enikő a „képzelmész” = költő, Gábor a „földirákság” = földrajz jeligét kapta. A szokásoknak megfelelően itt is a hozott szöveg felolvasásával kezdtek a versenyzők, majd 10 perc felkészülés után az új szöveget kellett helyesen értelmezve bemutatni.
Gábor és Enikő is derekasan megállta a helyét. Az eredményhirdetéskor Gábor a II. helyezésért járó oklevelet és könyvjutalmat vehetett át, Enikő pedig emléklapot kapott.
Felkészítő: Kinsztlerné Lázár Erzsébet

Tehetségkutató természettudományi diákkonferencia résztvevői voltunk
2012. február 2., csütörtök

A Kertvárosi Általános Iskola szervezésében január 27-én a természettudományokat népszerűsítő diákkonferenciára került sor. A tartalmas délután folyamán tehetséges diákjaink az alábbi témákban prezentáltak:

Egyszerű intelligens modellek készítése számítógép és az Arduino kapcsoló-elem felhasználásával (Németh Márk, Fekete Patrik, Kovács Gábor, Szalai Viktor, Frittman Dániel, Szabó Henrik)

Elektromos kapcsolások (Vanyúr László, Daday Zita)

3D képek készítése és felhasználása (Fetter Márk)

Nemszeretem állatok (Endre Klaudia, Fodor Kata, Paczolay Nóra, Tihanyi Kata)
A Nemszeretem állatokról szóló bemutatót a zsűri különdíjjal jutalmazta.

Bod Péter könyvtárhasználati versenyen jártunk
2012. február 2., csütörtök

A megyei forduló 10 órakor kezdődött Kecskeméten, a Bolyai János gimnáziumban. 19 versenyző jelent meg a versenyen. Elsőként elmondták a verseny menetét és szabályait, azután pedig az írásbeli forduló következett. A feladatlap összesen 8 feladatból állt, amik nagyon érdekesek és elgondolkodtatóak is voltak egyben. Ezek után a szóbeli fordulóhoz érkeztünk, ahol elbeszélgettek a résztvevőkkel és megkérdezték hogy milyen könyvekkel és milyen információkkal készültek a versenyre. Akiknek a feladatlapja eléri a 70%-ot, az juthat tovább az országos fordulóra. A verseny nagyon izgalmas és érdekes volt. Nagyon szépen köszönjük a felkészítést János bácsinak, aki minden erejét beleadta, hogy a legjobb teljesítményt nyújtsuk a versenyen. Remekül éreztünk magunkat, nagyon jó kis összecsapás volt.

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support