A rendőrségen jártunk
2011. október 27., csütörtök

2011. október 24-én a HHH-s diákokkal a kiskunhalasi Rendőrkapitányságra látogattunk. Farkasné Wodring Zsuzsanna rendőr százados, a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság sajtóreferense fogadott bennünket. Beszélt a gyerekeknek a rendőrség munkájáról és szervezeti felépítéséről. Egyik munkatársa bemutatta nekünk a Schengen-buszt, amely egy speciálisan kialakított furgon, hő-kamerával, informatikai rendszerrel, sőt még útzár felszerelés is található benne.
Meglátogattuk az ügyeleti helységet, ahova a 107-es segélyhívások érkeznek. Egy másik szobában láttuk azokat az eszközöket, melyekkel ujjlenyomatot vesznek és fényképeket készítenek a bűnügyi nyilvántartásba kerülő személyekről. A látogatás több gyerek érdeklődését felkeltette a rendőrségi munka iránt. Előfordulhat, hogy pár év múlva néhányan ezt a felelősségteljes hivatást fogják választani.

Két hétvégi nap két sakkversennyel
2011. október 27., csütörtök

Sakkozóink október 22-én Kakasdon (Tolna megyei település), 23-án Budapesten versenyeztek. Előbbin mindannyian érmesek lettek: Király Kata (ezüst), Tapodi Norman (3.b) és László Máté (5.b) bronz.
A budapesti tornán – az ország legnagyobb egynapos sakkversenyén; idén több mint 250 résztvevővel – Kata saját csoportjának 8. helyezettje lett.

DKMT-Kupa
2011. október 17., hétfő

A DKMT-Kupát 2011. október 14-15-én rendezték meg a romániai Temesvárott.
Rajtunk kívül Románia 4, Szerbia 2 egyesülettel indult a versenyen. Tornászaink remekül szerepeltek a hétvégén és mindenki éremmel térhetett haza.
Eredmények: 8-10 évesek: Talaj: 2. Süveges Csanád Gyűrű: 6. Süveges Csanád 11-12 évesek: Összetett: 6. Szalai Ádám Gyűrű: 3. Szalai Ádám Nyújtó: 6. Szalai Ádám 13-14 évesek: Összetett: 2. Kovács Gábor 6. Szalai Viktor Talaj: 3. Szalai Viktor 4. Kovács Gábor Lólengés: 2. Kovács Gábor 4. Szalai Viktor Gyűrű: 2. Szalai Viktor 4. Kovács Gábor Ugrás: 4. Kovács Gábor Nyújtó: 3. Kovács Gábor 15-16 évesek: Összetett: 5. Magyar Benjamin (volt Fazekasos) Talaj: 1. Magyar Benjamin Gyűrű: 6. Magyar Benjamin Ugrás: 4. Magyar Benjamin. A legeredményesebb tornász Kovács Gábor lett. Gratulálunk!

V. Aradi vértanúk Kupa
2011. október 10., hétfő

16 csapat részvétel pénteken és szombaton rendezték a Szilády Áron Református Gimnáziumban az V. Aradi Vértanúk Labdarúgó Emléktornát. Mindhárom korcsoportban a házigazdák taroltak, alig tudták megszorítani őket.
Csapatunk a pénteki selejtező mérkőzéseket követően szombaton délelőtt az 5. helyért mérkőzhetett a Szent József Katolikus Általános Iskola együttesével. A találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget, így következhettek a büntetők. Az izgalmas pontrúgásokban mi voltunk a jobbak, így megszereztük a kupa 5. helyezését. Csapatunk tagjai: Kolompár Gábor, Szabó Henrik, Döbrentei Dávid, Font Miklós, Szűcs Csaba, Kutasi Ferenc, Laskovics Marcell, Borka Barnabás. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Döbrentei Dávid és Szűcs Csaba.

Sakk
2011. október 10., hétfő

2011. október 8-án rendezték meg a Kecskeméti Ősz nevet viselő országos sakkversenyt. Erre a megmérettetésre mindig sokan érkeznek – külföldről is- most Szerbiából, Angliából, a dél-alföldi régióból összesen 108-an neveztek. Öt csoportban zajlanak a küzdelmek. Király Kata a 3.csoport lány mezőnyében 4 pontjával lett ezüstérmes. Tapodi Norman a 28 fős 4. csoportban 5,5 pontjával szerezte meg az okleveles 4. helyet. Ugyanitt a Normannál 2 évvel fiatalabb Szuromi Vajk pont lecsúszva a kiemelt helyekről, de még mindenképpen elfogadható teljesítménnyel 7. lett. László Máté, Kata csoportjában kettő vereséggel öt győzelemmel lett 5. Iskolánkat ők 4-en képviselték. A következő ilyen jellegű versenyünk Kecskeméten november utolsó szombatján lesz. Gratulálunk és további sikereket kívánunk!

Országos Kistornász Bajnokság
2011. október 10., hétfő

2011. október 8-án Budapesten rendezték meg az Országos Kistornász Bajnokságot. Ezen az eseményen iskolánk csapata 2. helyezést ért el. A csapat tagjai: Süveges Csaba, Süveges Csanád, Kádár Leander, Kádár Zalán, Gyóni Tamás és László Dénes. Egyéniben Kádár Leander 6. helyezést ért el. Gratulálunk!

Tehetségnap
2011. október 7., péntek

Tehetségnap témában kistérségi konferenciát rendezett a Bibó István Gimnázium és a Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola. Október 7-én délelőtt a Csipke Hotelben a két intézmény vezetője együttműködési megállapodást írt alá. A kistérségi konferencia ünnepélyes megnyitóján Gyovai István mondott köszöntőt. A polgármester beszédében a tehetségkutatás, -ápolás és –fejlesztés fontosságát hangsúlyozta. A rendezvényen írta alá a Nyílt iskola program együttműködési megállapodást Veszelszkiné Huszárik Ildikó, a Bibó István Gimnázium és Nagy Czirok Lászlóné, a Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola igazgatója. A Csipke Hotel konferenciatermében ezt követően Rajnai Gábor, a Magyar Géniusz Program Tehetségpontok Hálózati és Koordinációs Munkacsoportjának vezetője Tehetség és fejlesztés címmel tartott előadást. A rendezvényt fővárosi és megyei oktatási szaktekintélyek is megtisztelték jelenlétükkel. A megnyitó után a két iskolában szekciónként folytatódott a tehetségnap.

Második helyezés a stafétán!
2011. október 7., péntek

Az aradi hősökre emlékezve minden esztendőben megrendezik városunkban a “Kegyeleti stafétát”. A nagy futást ezúttal is a Kertvárosi Iskola, Szloboda Mihály vezetésével, szervezte. Remek idő, kiválóan előkészített pálya várta az öt iskola 13-13 fős válogatottjait. Minden versenyző egy-egy kört futott, majd továbbadta a váltóbotot. Izgalmas, nem egyszer drámai futások, váltások fűszerezték a 13 körös futást.
Eredmények:
1 Szilády Áron Református Iskola
2 Fazekas Gábor Ált. Isk. /Pap Jonatán, Nédó Luca, Mojzes Bence, Rébék Cintia, Balázs Bence, Szabó Luca, Szabó Henrik, Bánóczki Klaudia, Döbrentei Dávid, Fodor Kata, Süveges Csaba, Horváth Lilla, Pásztor Dániel/
3 Szent József Kat. Ált. Isk.
4 Felsővárosi Ált. Isk.
5 Kertvárosi Iskola
Lányok, Fiúk gratulálunk!

Kisállat bemutató
2011. október 4., kedd

Az állatok világnapja alkalmából idén ismét megszervezte Vargáné Mészáros Ildikó néni az iskolai kisállat bemutatót. Rengeteg kedvenc és gazdi vett részt ezen a rendezvényen.

Kunfehértói kirándulás
2011. október 4., kedd

Október 2. vasárnap az IPR-es programunkban részt vevő 17 tanulóval Kunfehértóra kirándultunk. A tó körüli sétánkon ismerkedtünk a szikes tó élővilágával. A horgászoktól megtudtuk, hogy keszeg, kárász, ponty, amur és harcsa él a vízben. A tó túloldalán épült, új kilátóról messzire elláttunk: a fehértói panorámában gyönyörködhettünk. Majd a Pici-paci lovas tanyára gyalogoltunk, ahol egy kézműves foglalkozáson a kötözött batik technikáját ismertük meg. Örültünk, hogy saját készítésű terítőinket hazavihettük. A legjobban várt program a lovaglás volt. Futószáron vezetett 6 ló hátán róttuk a köröket- voltak, akik többször is, egymás után. Nagy siker volt a trambulin, amit mindenki használhatott. Egész nap ugrált benne valaki. Élményekkel telve vonatoztunk haza. Tavasszal ismét kirándulunk egyet!

Megnyertük a pályaavatót!
2011. október 2., vasárnap

Pénteken délután öt iskola 150 versenyzőjének részvételével rendezték a Szilády Áron Református Gimnázium pályaavató atlétikai versenyét. A nyáron felújított és nagyszerű sportolási lehetőséget nyújtó létesítmény avatásán 60 méteres futás, távolugrás, kislabdahajítás, magasugrás és egy speciális négyfős váltófutás alkotta a programot. A két korcsoportban kiírt versengésen 24 fazekasos diák vett részt. Eredmények: 2. kcs. lányok: 60m: 3. Lintner Adrienn, 4. Béressy Fanni Távolugrás: 1. Lintner Adrienn, 5. Béressy Fanni Kislabdahajítás: 5. Tóth Fanni Váltó: 3. Fazekas /Lintner, Béressy, Nagy, Kristóf/ 2.kcs. fiúk: 60m: 1. Péter Szabó Marcell, 5. Fekete Ádám, 6. Fodor Zsombor Távolugrás: 2. Péter Szabó Marcell, 3. Kádár Leander, 7. Fekete Ádám Kislabdahajítás: 2. Kádár Leander, 5. Papp Barnabás Váltó: 1. Fazekas /Péter Szabó, Fekete, Papp, Fodor/ 3. kcs. lányok: 60m: 1. Nédó Adrienn, 2. Horváth Lilla, 5. Rébék Cintia Távolugrás: 3. Földi Cintia, 5. Fodor Kata Kislabdahajítás: 3. Fodor Kata, 5. Gusztos Enid, 7. Szabó Luca Magasugrás: 4.-5. Földi Cintia és Szabó Luca, 8. Rébék Cintia Váltó:1. Fazekas /Földi, Nédó, Rébék, Horváth/ 3.kcs.: fiúk: 60m: 3. Pap Jonatán, 8. Kolompár Gábor Távolugrás: 3. Pap Jonatán, 6. Ádám Péter, 7. Földi Alex Magasugrás: 6. Kocsis Márk, 7. Földi Alex
Kislabdahajítás: 2. Fenyvesi Ádám, 3. Kolompár Gábor, 6. Kocsis Márk Váltó: 2. Fazekas /Pap, Kocsis, Földi, Kolompár/
Összesített csapatverseny: 1. Fazekas 214, 5p 2. Szilády 205, 5p 3. Szent József 157, 5p 4. Kunfehértó 91p 5. Kertváros 43,5

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support