Lánytorna – Házi verseny
2011. december 21., szerda

2011. december 20-án rendezték meg iskolánkban a házi fitness versenyt. Az alsó és felső tagozatos indulókat külön értékelték.
A következő eredmények születtek:
Alsó tagozat: 1. Tóth Fanni 2. Harnóczi Dóra, Babenyecz Nikolett 3. Béressy Fanni, Kovács Korinna 4. Kristóf Beatrix 5. Kádár Réka 6. Ujfaludi Sára, Ökördi Brigitta
Felső tagozat: 1. Bánóczki Klaudia 2. Farkas Györgyi 3. Kollár Beatrix 4. Szatmári Erna, Szécsényi Eszter 5. Szatmári Dana 6. Csomor Beáta.
Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

Torna
2011. december 19., hétfő

2011. december 16-án rendezték meg az „Öcsibácsi”- Kupa nevet viselő tornászversenyt.
Eredmények:
I-II.Kcs. „A” kategória:
Csapat: 1. Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola „A” csapata (Masa Bence, Jacsó Gergő, ifj.Tóth Péter) 3. Fazekas Gábor Utcai Iskola „B” csapata (Németh Dominik, Deli Márk) 6. Fazekas G. Utcai Iskola „C” csapata (Urbán Dominik, László Ákos)
Egyéni: 1. Masa Bence 2. Jacsó Gergő
III-IV.kcs.”A” kategória:
Csapat: 1. Fazekas G. Utcai Iskola „A” csapata (Kovács Nataniel, Szalai Ádám, Kádár Leander) 2. Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola „B”csapata (László Dénes, Kocsis Márk, Süveges Csanád)
Egyéni: 2. Kovács Nataniel 3. Szalai Ádám

DKMT verseny
2011. december 15., csütörtök

December 10-én sikeresen szerepeltek tornászaink Szerbiában. Románia négy, Szerbia két klubbal, Kiskunhalas pedig a Halasi Torna Központ keretein belül több fazekasos diákkal indult. Az első napon a DKMT verseny mellett egy másik nemzetközi versenyt is tartottak, ahol Románia, Szlovénia, Horvátország, Libia, Bulgária és Kiskunhalas is szerepeltek. Összesen 12 egyesület. Volt olyan ország, aki a nemzeti válogatottjával versenyzettl.
Csapatban Kiskunhalas 5. helyezett lett. A másnapi szerfináléba mind az 5 halasi tornász bekerült és megállták a helyüket.
8-10 évesek: Gyűrű: 6. Süveges Csanád 11-12 évesek: Talaj: 5. Szalai Ádám Gyűrű: 5. Szalai Ádám Ugrás: 6. Szalai Ádám 13-14 évesek: Összetett: 4. Kovács Gábor 5. Szalai Viktor Talaj: 5. Kovács Gábor Lólengés: 6. Szalai Viktor Gyűrű: 3. Szalai Viktor 4. Kovács Gábor Korlát: 3. Kovács Gábor 6. Szalai Viktor Nyújtó: 3. Kovács Gábor 6. Szalai Viktor
2. MEMORIJAL „Laza Krstić i Marica Dželatović” verseny Gyűrű: 6. Szalai Viktor
A következő verseny a kalocsai Öcsi bácsi Kupa lesz, ahol a Fazekas iskola közel 20 versenyzővel vesz részt.

Klasszikus erdélyi magyar irodalom
2011. december 15., csütörtök

December 14-én a II. Rákóczi Ferenc Mezőgazdasági, Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola által megrendezett Klasszikus erdélyi magyar irodalom városi prózafelolvasó verseny II. kategóriájában Vanyúr László 8.c osztályos tanulónk a zsűri különdíját nyerte el.
Gratulálunk!

Területi mesemondó verseny
2011. december 15., csütörtök

A Martonosi Pál Városi Könyvtár adott otthont a területi mesemondó versenynek december 12-én. Gusztos Enid 6.b osztályos tanulót a zsűri különdíjjal jutalmazta. Enid A földesúr és a szakács című mese hangulatos, humoros előadásával örvendeztette meg a hallgatóságot. Gratulálunk!

A Kiskunsági Nemzeti Park Alapítvány rajzpályázata
2011. december 12., hétfő

A Kiskunsági Nemzeti Park Alapítvány „Táj- és természetvédelmi témájú alkotások készítése” című rajzpályázatára érkezett 774 rajz közül az alsó tagozatos korcsoportban Nagy Liza 4.a és Paczolay Petra 3.a megosztva nyerték el az első helyezést. A felső tagozatosok között Endre Klaudia 6.b II. Mészáros Dorottya 6.a III., helyezést értek el. Alkotásaik az év madarát, a széncinegét ábrázolták. Az ünnepélyes díjkiosztó ünnepséget december 9.-én Kecskeméten a Természet Házában tartották, ahol minden nyertes diák egy 5000 Ft-os Libri vásárlási utalványt kapott. Képek a galériában

Vuk és az erdő állatai
2011. december 12., hétfő

Dargay Attila legnépszerűbb rajzfilmje, a Vuk idén decemberben ünnepelte 30. születésnapját. Ebből az alkalomból a Budapest Film Zrt. rajzpályázatot hirdetett „Vuk és az erdő állatai” címmel. A legjobb rajzokat december 10-én a Corvin moziban megrendezésre kerülő születésnapi vetítésen állították ki. Bánóczki Ramóna 5. b osztályos tanuló alkotását is a legjobbak közé választották, jutalmul egy Vuk társasjátékot kapott.

Így síeltem rajzpályázat
2011. december 12., hétfő

Szabó Luca 6.b osztályos tanuló rajza a Sielők weblapja (sielok.hu) „Így síeltem” című rajzpályázatán a legjobb 12 alkotás közé került.

Angol versenyen elért remek Fazekasos eredmények
2011. december 9., péntek

Az idén november 24-én rendezték meg a Technikumban az internetes angol versenyt. A diákok 22 angol kérdést kaptak, melyre az internet segítségével kellett válaszolniuk. Gyorsan kellett dolgozniuk, mert mindössze egy óra állt rendelkezésükre. A Fazekasból több nyolcadikos is indult a versenyen.
A következő eredmények születtek:
1. Kovács Gábor 2. Flaisz Vanda 3. Vanyúr László 4. Daday Zita 8. Schneider Fanni.
Az első három helyezett a Technikum karácsonyi ünnepségén veheti át a díjat. Gratulálunk!

IKT eszközökkel támogatott bemutató tanórák
2011. december 6., kedd

TIOP projektünk keretében minden érdeklődőt várunk 2011. december 12-én (hétfőn) az alábbi bemutató órákra:
4 óra 7. osztály – angol, helye: EU terem. Tanít: Királyné Bálint Karolina. 6. óra 5. osztály – informatika (tagozatos csoport), helye: a matematika-informatika terem. Tanít: Kárász Péter. Kérem jelezzék, ha részt kívánnak venni bármelyik tanórán.

Családi sportnap
2011. december 5., hétfő

2011. december 03-án lezajlott a hagyományos sportnap. Közel 100 fő gimnasztikázott, kosárlabdázott, sorversenyzett és asztaliteniszezett.
Eredmények:

Asztalitenisz:

Törekvők kategória: 1. Péter-Szabó Marcell 2. Molnár Márk 3. Kutasi Ferenc 4. Horváth Patrik 5. Sipos-szabó Krisztián 6. Nagy Noel

Haladó kategória: 1. Juhász Ádám 2. Bodicsi Viktor 3. Pap Attila 4. Pap Barnabás 5. Koch Attila

Felnőtt kategória: 1. Mátyás János 2. Juhász János

Kosárlabda: (31 induló)

1. Szűcs Csaba 2. Palásti Levente 3. Szilágyi Viktória

Sorverseny:

1. Duracell 2. Négylevelű lóhere 3. 1.b 4. Fürge Ürge 5. Tökfejek 6. Duracell Nyuszik és Fürge Rókák 7. Kobrák
Köszönjük az SZMK és a „Segíts magadon” Alapítvány támogatását!

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support