Apáczais siker
2013. március 31., vasárnap

Az Apáczai Kiadó által szervezett 3 fordulós komplex tanulmányi verseny 900 résztvevő csapatából a legjobb 41 között volt a 4. a osztály “Állatbarátok” csapata. Tagjai: Király Kata, Pakai Fanni, Rózsa Péter. A döntőre március 22-én került sor Budapesten.
A csapat a 16. helyezést érte el, mindössze 2 ponttal lemaradva a tárgyjutalomban részesültek mögött.

Gratulálunk teljesítményükhöz!

Fit-Kid Dance országos bajnokság
2013. március 25., hétfő

2013.március 23án Kecskeméten rendezték meg az országos Fit-Kid Dance bajnokságot.
Eredmények:
I. korcsoport
4. Szakál Maya
IV. korcsoport
3. Lintner Adrienn
VI.korcsoport
3. Földi Cintia
Eredményesen versenyeztek még:
Lengyel Kitti, Döme Vanessa, Vígh Viktória, Kossik Kitti és Boda Viktória

Szavalóverseny
2013. március 11., hétfő

Fodor Kata 7.b osztályos tanuló képviselte iskolánkat a városi Weöres Sándor szavalóversenyen. Kata sikeres felkészülésének köszönhetően az előkelő 1. helyet szerezte meg.

Felkészítője: Maglódiné Gärtner Mária

Az iskolai versmondók versenye
2013. március 8., péntek

2013. március 6-án 27 felső tagozatos tanuló mutatta be a választott versét. A magyar líra gyöngyszemei keltek életre, telítődtek meg tartalommal az előadó értelmezése által. Háromtagú zsűri értékelte a tanulók versválasztását, szövegértését, előadásmódját. Ladányi Sándorné, Mester Tiborné és Feketéné Pősz Anett tanító nénik döntöttek a helyezésekről.

Eredmények:
5-6.o.:
I. Nagy Norbert 5.b (felkészítője Vörös Mária)
II. Tihanyi Janka 5.a (felkészítője Vörös Mária)
III. Fetter Martin 5.b (felkészítője Mészárosné Farkas Mária)
7-8. o.:
I. Fodor Kata 7.b (felkészítője Maglódiné Gartner Mária)
II. Kazinczi Rita 7.b (felkészítője Maglódiné Gartner Mária)
III. Papp Csenge 8.b (felkészítője Mészárosné Farkas Mária)
Kutasi Ferenc 8.b osztályos tanuló különdíjban részesült.
Fodor Kata megnyerte a Weöres Sándor megyei szavalóverseny városi fordulóját is.

Diákolimpia – torna
2013. március 8., péntek

2013. március 7-én Budapesten rendezték meg a diákolimpia országos döntőjét. Tornász csapataink a következő eredményeket érték el:

I-II.kcs „A” kategória
3. hely Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola
A csapat tagjai: Puskás Alex, Jacsó Gergő, Németh Dominik, Kopasz Bence, Deli Márk, Urbán Dominik

III-IV.kcs „A” kategória
2. hely Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola
A csapat tagjai: Süveges Csanád, Süveges Csaba, László Dénes, Kádár Zalán, Kádár Leander, Szalai Ádám

Sakk siker
2013. március 4., hétfő

2013. március 2-án a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola adott otthont a sakk diákolimpia megyei döntőjének. A Fazekasos alsó tagozatos csapat remekül szerepelt és elnyerte a jogot, hogy április végén Szombathelyen, az országos döntőn iskolánkat képviselhesse.
A csapat tagjai:
Király Kata 4.a
Tapodi Norman 4.b
Vorák Patrik 4.b
Szuromi Vajk 2.b
Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!