Magyar népmese napja – 2024.

Szeptember 30-án ünnepeljük a Magyar Népmese Napját, amelyet Benedek Elek születésnapjához kötünk. Ezen a különleges napon tisztelgünk a magyar népmesék előtt, amelyek generációkon át szórakoztatták és tanították a gyerekeket és felnőtteket egyaránt. A népmesék segítségével betekintést nyerhetünk őseink világába, erkölcsi tanításokat és életbölcsességeket kapva tőlük.

Iskolánkban a népzene napjával együtt mesemondással, énekléssel, népdalokkal, közös tánccal ünnepeltünk. Juhász Eszter és Horváth Márta citerán és furulyán kísérte az éneklőket, majd Juhász Eszter gyönyörű népdallal szórakoztatta a közönséget.

Alsótagozatos diákjaink sokasága öltözött be kedvenc népmesei hősének és mutatta meg magát a lelkes közönségnek. Bemutatkozásuk után minden osztály finom hamuban sült pogácsát kapott, amit a tantermekig tartó hosszú vándorlás után fogyasztottak el.

Köszönjük a résztvevőknek és a szervezőknek!