Szép Magyar Beszéd verseny 2024.

A hétvégén fejeződött be a Szép Magyar Beszéd verseny országos döntője, amit a Dunától keletre eső vármegyék azon 7.-8. osztályos tanulóinak rendeztek, akik korábban a területi döntőn elsők lettek. Ennek a háromnapos rendezvénynek már több mint két évtizede Kisújszállás ad otthont, ahol nyelvész doktorok, egyetemi tanárok alkotják a zsűrit.

A hétvégi országos döntőn 58 versenyző indult, akik a korábbi eredményeik alapján kerülhettek be ide.
A regionális versenyen iskolánk 8.osztályos tanulója, Juhász Hajnalka bronz Kazinczy jelvényt kapott.
Felkészíztő tanára: Dunainé Czmorek Melinda