Thorma János Múzeumban jártunk

2023. május 18-án a 2.a osztályos tanulók a Thorma János Múzeumban jártak,
ahol különleges tárlatvezetésen vettek részt.
Megismerkedtek a Bay Gyűjteménnyel, mely 32 nagybányai festő és 3 szobrász 70 műtárgyát tartalmazza.
A tárlatvezetés során a gyerekek egyénileg dönthették el, mely képekről szeretnének több információt megtudni.
A közös beszélgetés és gondolkozás során különböző festészeti alapfogalmakkal ismerkedhettek meg, mint például a színek hatása, fény-árnyék hatása, kontraszt, kompozíció.
A foglalkozás egy kis kézműveskedéssel zárult, ahol a tanulók maguk is „alkotókká” válhattak, mert ezeknek a műveknek a rajzolt változatát kiszínezhették, így a kezük nyomán elevenedhettek meg újból a megtekintett festmények. Rendkívül hasznosan és izgalmasan telt el ez a délután.

Timár Erzsébet