Magyar költészet napja – 2022.

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünneplik. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és -versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt.
Iskolánk rendhagyó módon ünnepelt idén. A belső udvarban verskertet hoztunk létre.
A tanulók idézeteket írtak, s azokhoz illusztrációt készítettek. Az elkészült művekkel a kertet díszítettük. Így már reggel színpompás látvány fogadta az iskola tanulóit, dolgozóit.
Kivirágzott a verskertünk, s gyümölcsöt is hozott mindenki örömére.