Google tárhely változás

2021. június 1-jével minden felhasználó elveszíti a korlátlan biztonsági mentéseket, és vagy a meglévő felhőbeli tárhelyet kell használnia, amíg tart a 15 gigabájt, vagy fizetnie kell az extra tárhelyért.

A magas minőségű (kissé tömörített) vagy az expressz (3MP-re tömörített) minőségben készített fotó- és videómentések június 1-től kezdődően beleszámítanak a fiók tárhelyébe – ez azt jelenti, hogy bármi, amelyről már készült biztonsági másolat, az még az ingyenesbe beleszámít a fentiek figyelembe vételével. Utoljára ma.

Minden felhasználó 15 GB szabad helyet kap fiókonként, amely a Fotók, a Google Drive és a Gmail között kerül megosztásra. A maximumot elérve már csak az a megoldás marad, hogy másra vált az ember vagy pedig előfizet egy nagyobb tárhelyre a Google One-on belül.

Iskolánk tanulói számára az iskolai Google Workspace használatával ez a tárhely korlátlan.

Igény esetén rendszergazdánk segít a tanulók telefonján beállítani a korlátlan tárhelyet!
(rendszergazda@fazekasiskola.t-online.hu)