Tiszt urak látogatása a Fazekasban

A MH Katonai Igazgatóság és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 13. Hadkiegészítő és Toborzó Irodája részéről két vendéget is fogadhattunk.

A pályaorientációs nap alkalmával Gáldonyi Sándor, őrnagy és Mosonyi Viktor, hadnagy tartottak előadást a Magyar Honvédség által kínált szolgálati formákról és az életpályáról, ami a középiskola 1. osztályától a nyugdíjba vonulásig tart.

Felvázolták a továbbtanulási lehetőségeket is és hogy az érettségi megszerzésével, akár a Magyar Honvédség Altisztképző rendszerébe, vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre lehet bejutni. A képzés során a tanulók ösztöndíjat kapnak tanulmányi átlagtól függően, ezért is hangsúlyozták ki, hogy nagyon fontos a tanulás. Az előadás nagyon jó hangulatban telt és kedvet teremtettek a katonai pályához.

Solti Hanna 7.b

back to top
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support