Tiszt urak látogatása a Fazekasban

A MH Katonai Igazgatóság és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 13. Hadkiegészítő és Toborzó Irodája részéről két vendéget is fogadhattunk.

A pályaorientációs nap alkalmával Gáldonyi Sándor, őrnagy és Mosonyi Viktor, hadnagy tartottak előadást a Magyar Honvédség által kínált szolgálati formákról és az életpályáról, ami a középiskola 1. osztályától a nyugdíjba vonulásig tart.

Felvázolták a továbbtanulási lehetőségeket is és hogy az érettségi megszerzésével, akár a Magyar Honvédség Altisztképző rendszerébe, vagy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre lehet bejutni. A képzés során a tanulók ösztöndíjat kapnak tanulmányi átlagtól függően, ezért is hangsúlyozták ki, hogy nagyon fontos a tanulás. Az előadás nagyon jó hangulatban telt és kedvet teremtettek a katonai pályához.

Solti Hanna 7.b

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

back to top